Apple Watch – dočkáme se podpory Androidu?

Apple Watch 4

Chytré hodinky Apple Watch patří mezi to nejlepší, co můžeme na trhu najít a spoustu lidí říká, že nemají konkurenci. Bohužel je lze připojit pouze k telefonu s iOS a s Androidem nespolupracují. Nyní se objevily náznaky, že by se to mohlo v budoucnu změnit.

Náznaky ve watchOS 6

Začátkem června představil Apple na své vývojářské konferenci nejnovější verzi operačního systému watchOS 6, který je určený pro chytré hodinky Apple Watch. Kromě spousty zajímavých novinek, funkcí a nezbytných ciferníků zaujaly především dvě věci, které naznačují nezávislost na iPhone. První z nich je samostatný obchod s aplikacemi na hodinkách – App Store. Nebude již potřeba nainstalovat aplikaci do iPhone, která se pak zrcadlí do Apple Watch, ale budete si moct stáhnout aplikace rovnou na hodinkách. Tou druhou je možnost aktualizace WatchOS přímo z hodinek, opět bez potřeby iPhone. Samostatnost hodinek se tedy opět prohlubuje a je tak možné, že se časem opravdu objeví kompatibilita s telefony s Androidem.

Příspěvek na Twitter zakládající spekulace o osamostatnění hodinek od Apple

Dávalo by to smysl?

Překvapivě ano. Pomineme nyní veškeré výhody a přednosti Apple hodinek a zaměříme se spíše na to, jak nad tím může Apple přemýšlet. Ačkoli je jeho eko systém hodně uzavřený, každým rokem se více otevírá okolnímu světu. Zmínit můžeme třeba AirPods, které jsou kompatibilní s jakýmkoli bluetooth zařízením. Další je Apple Music, který můžete používat i na Androidu. Kompatibilitě Watch s Androidem tak brání jen přidat trochu kódu a ubrat trochu hrdosti u Apple. Stále je to společnost, které jde především o zisk a zisky ze služeb a nositelné elektroniky jsou poměrně vysoké.

Pořídili byste si Apple Watch?

Zdroj: twitter.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)