Apple má v roce 2021 představit iPhone bez konektorů. Bude se Android konkurence inspirovat?

iphone bez konektorů

Když Apple přijde s něčím novým, většinou se nechá unést také Android scéna, která se nechá jablečnou společností lehce inspirovat. Z minulosti můžeme zmínit odstranění 3,5mm jacku či nasazení výřezu do displeje. Pokud se potvrdí zpráva o tom, že Apple chystá na rok 2021 iPhone, který bude bez jakýchkoliv konektorů, máme se i my, Androiďáci na co těšit. Je pravdou, že zde ale nebude Apple tak úplně první. Společnost MEIZU totiž představila v minulosti model Zero, který taktéž nedisponuje žádným portem.

Kromě toho, že bude Apple představovat telefony dvakrát v roce a opustí tak od své 12 let staré tradice chystá další významnou změnu. Absence jakýchkoliv portů znamená, že budeme telefon dobíjet bezdrátově a data budeme přenášet čistě skrz iCloud. Kromě toho jsme zvědaví, jak Apple vyřeší pohodlné ovládání takového zařízení. Často totiž telefon používáme také při jeho nabíjení, což by bylo s bezdrátovou nabíječkou poněkud obtížné a nepohodlné. Dá se ale předpokládat, že s tím jableční inženýři počítají a vyřeší to minimálně nějakými magnety.

Je tak dost možné, že se USB-C, které má přijít s další generací v jablečných telefonech příliš neohřeje. Dle analytika Kua se však tato změna týká pouze největší vlajkové lodi.

Co říkáte na to, že Apple představí iPhone bez konektorů?

Zdroj: 9to5mac.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)