Z druhého břehu: Nové CarPlay vyjde ještě letos. Vypadá naprosto fantasticky

apple carplay

Pokud často používáte Android Auto, jistě vám udělala radost velká aktualizace s označením Coolwalk, která letos konečně dorazila k velké části uživatelů. Pojďme se ale podívat na druhý břeh k Apple CarPlay. Jeho nová verze byla totiž představena loni a letos se chystá do několika nových vozů.

Apple oficiálně oznámil, že mezi 14 automobilek, které plánují podporu pro novou verzi CarPlay patří Acura, Audi, Ford, Honda, Infiniti, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mercedes-Benz, Nissan, Polestar, Porsche, Renault a Volvo. Konkrétní modely ale jablečná společnost neupřesnila. Každopádně nejvýznamnější novinkou je bezesporu podpora více obrazovek, která umožňuje rozšíření obrazu třeba na digitální budíky. Apple uvedl, že bude rozvržení přizpůsobeno každému vozu zvlášť.

De volgende generatie Apple Carplay (2023 – iOS 16)

De volgende generatie Apple Carplay (2023 - iOS 16)

CarPlay dá však uživatelům na výběr několik různých designů a uspořádání. Dokonce v něm bude možné ovládat i rádio, klimatizaci a případně další funkce, jako například odvětrávání sedaček. Teoreticky tedy nemusíte vůbec používat infotainment od automobilek. V neposlední řadě přibude řada widgetů, které poskytnou relevantní informace jako například spotřebu paliva, délku jízdy, ujetou vzdálenost, počasí, hovory či události zapsané v kalendáři.

Jak se vám líbí nové CarPlay od Applu?

Zdroj: arenaev

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)