Menu

8 tipů na aplikace, které by neměly chybět v telefonu na výletě

I když je počasí v posledních dnech tak nějak všelijaké, jaro už je opravdu tady. Po zimě si většina z nás ráda udělá pauzu a vyrazí si na výlet. Ať už s rodinou, s přáteli nebo jen tak sólo. Pokud víte, že vás takový výlet čeká, právě teď jste na té nejlepší adrese. Připravili jsme pro vás seznam 8 tipů na aplikace pro cestování, které by v telefonu na výletě neměly chybět. Pojďme se na ně tedy podívat.

1. Pubtran

Na jízdní řády nesmíte před výletem zapomenout. Že pojedete autem? Ano, na místo třeba jedete autem, ale budete přejíždět autem mezi každou zastávkou výletu? Pokud jedete do cizího města, oceníte přinejmenším přítomnost jízdních řádů MHD. Spojení vám dokáže vyhledat, i pokud nevíte, kde to vlastně jste. Pomocí vaší polohy najde nejbližší zastávku, ukáže vám kde je a také kde jste vy. Navíc si můžete nastavit upozornění na odjezdy, díky čemuž vám spoj jen tak neujede.

Pubtran
Pubtran
Developer: Seznam.cz, a.s.
Price: Free

2. Jízdní řády IDOS

Možná se teď ptáte, proč zde umisťujeme dvoje jízdní řády za sebou. No, ať se to zdá sebe více zvláštní, existují dva tábory uživatelů. Ti, kteří milují Pubtran, a ti, kteří ho nesnáší. Takže alternativa pro druhý zmíněný okruh uživatelů může být právě třeba IDOS. Jeho webovou podobu asi zná každý a myslíme, že ho nemusíme dlouho nijak představovat. Obstojně zvládá většinu funkcí jako Pubtran (však ještě donedávna se jednalo o totožné aplikace, jen rozdělené na komerční IDOS a nekomerční Pubtran), ale posledních několik novinek postrádá. Naopak ale nabídne několik funkcí navíc, jako například pohodlné zakoupení SMS jízdenky.

Czech Public Transport IDOS
Czech Public Transport IDOS

3. SMS Jízdenka

Když už jsme SMS jízdenku zmínili, musíme myslet i na uživatele, kteří nepoužívají Jízdní řády IDOS. Pro ty je tu skvělá a jednoduchá aplikace od společnosti Avast. Aplikaci původně stvořilo české studio Inmite, které bylo později Avastem odkoupeno. Po otevření aplikace ihned vidíte, zda máte nějaké jízdenky zakoupené a jaká je jejich případná platnost. Tlačítkem na spodní straně jízdenku jednoduše a pohodlně objednáte. Nejprve vyberete město, poté vyberete tarif a už jen zaplatíte. Aplikace poskládá SMS ve správném tvaru a na pozadí ji odešle. SMS jízdenka přijde obratem v podobě SMS, která se ale nechá aplikací SMS Jízdenky dekódovat. Díky tomu se zobrazuje i na domovské stránce aplikace a v notifikacích i s její platností.

SMS Ticket
SMS Ticket
Developer: SMS Ticket
Price: Free

4. Pumpdroid

Pokud se přeci jen rozhodnete pro využití svého automobilu, možná by vás mohlo zajímat kde a za kolik peněz můžete po cestě natankovat. Právě k tomu slouží aplikace Pumpdroid. Její hlavní funkcí je ukázat řidiči čerpací stanice na mapě a informovat ho o jejích cenách. Ideální by bylo, kdyby je zadávali sami zaměstnanci čerpací stanice a udržovali ji tak každý den aktualizovanou. Někde to tak sice funguje, ale ani zdaleka ne všude. Naštěstí nechybí v aplikaci možnost aktualizovat ceny paliv přímo uživateli. Pokud tedy budete nuceni na nějaké pumpě zastavit třeba na „čůrací“ zastávku rodiny, můžete zatím čas využít k aktualizaci dat dané pumpy, aby i ostatní řidiči věděli, za kolik a kde to půjde.

Pumpdroid
Pumpdroid
Price: Free

5. c:geo

Pokud jste ještě nepropadli lovu kešek, možná že teď je nejvyšší čas s touto výletnicky vyhlížející hrou začít. Jak geocaching funguje, zde vysvětlovat nebudeme. Snad jen pro úplně neznalé – na mapě vidíte místo, na kterém kešku naleznete. Vaším úkolem pak je na místo dojít a kešku obohatit o něco nového. Zároveň se tak navštívené místo označí ve vašem profilu jako splněné a vy se můžete vydat zase o krok dál.

c:geo je sice neoficiálním klientem, za to ale asi nejoblíbenějším klientem pro geocaching.com. Aplikace je jednoduchá a dobře použitelná. Jediné, co je k jejímu fungování potřeba, je účet na geocaching.com.

c:geo
c:geo
Developer: c:geo team
Price: Free

6. Pivní deníček

Jsme Češi, a co milují Češi? No přece pivo! Co by to bylo za výlet, kdybychom nemohli zajít na místní speciál. Pokud pak nechcete na výletě hledat, kde si dát dobré pivo, aplikace Pivní deníček vám prostě v mobilu nesmí chybět. Navíc vám aplikace pomáhá mít pod kontrolou svůj účet v hospodě nebo třeba přidávat nové (nebo třeba místní) značky piv a jejich pivovary. A pokud jste opravdu velký milovník piv a máte několik přátel, kteří pivu též rádi podlehnou, přinese vám Pivní deníček další skvělou funkci – osobní statistiku. A možností pivního deníčku je ještě více. Stačí stáhnout a vyzkoušet.

Pivní deníček
Pivní deníček
Developer: Lukáš Zeman
Price: Free

7. Mapy Google

Když už jsme se dostali k tomu pivu a hospodám, musíme se ohlédnout také za podniky, jejichž doménou není pivo. Mohou to být restaurace, hotely nebo třeba čajovny. Ať tak či tak, s výběrem toho správného podniku vám velmi dobře pomohou Mapy Google. Místní průvodci totiž podniky navštěvují, hodnotí je, odpovídají na otázky ohledně zázemí podniků a opravují nepřesné informace přímo v Mapách Google. Pokud se tedy budete chtít najíst někde, kde to není zrovna drahé a přitom vaří chutně, stačí do map zadat frázi „restaurace“ a postupně si pročítat recenze Místních průvodců. Ty poznáte tak, že u ikonky Google účtu uvidíte oranžovou hvězdičku z loga Local Guides. Tyto recenze by se měly objevovat jako první a měly by být nejprofesionálnější a psané bez zaujetí.

8. Mapy.cz

A mapy ještě jednou, tentokrát ale opravdu kvůli mapám. Aplikace Mapy.cz je dílem českého Seznamu. Není tedy divu, že právě Česko bude v těchto mapách ideální. Mapy si můžete stáhnout offline, takže případně i ušetříte nějaké to procento baterie i dat. Mapy.cz disponují turistickými mapami, takže ani na pěších či cyklostezkách se prostě neztratíte. Navíc tato aplikace nabízí skvělou funkci, a to plánování výletů. Jednoduše zadáte, na kolik kilometrů se cítíte, a aplikace sama vybere zajímavé POI a provede vás jimi tak, abyste zase skončili ve výchozím bodě. Přes léto pak přibývají vodácké mapy a stezky, v zimně zase běžkařské a lyžařské. Mapy.cz jsou prostě pro turistiku doslova dělané.

Jaké aplikace nechybí na výletě ve vašem telefonu?

 

Komentáře

Trip

Trip 0

z aplikace
27.4.2016 16:12

Na závěr bych raději doporučil Locus Map Pro.

Orbit09

z aplikace
27.4.2016 16:25

Nemám rád ani Pubtran, ani Idos, používám CG Transit.

Lukypicture

27.4.2016 19:40

Sorry, ale tohle je výběr na prd, mapy? Mapy? To snad každej zná. Myslím, že by víc uživatelů ocenili tip na aplikace jako třeba airbnb, trip advisor, skypicker apod…

Uni

uni -50

27.4.2016 19:43

Lukypicture: Dobře ty, toto je skutečně mlácení prázdné slámy…

Zdenek1981

Zdenek1981 0

z aplikace
27.4.2016 20:30

Toto je klasicky kaudorocne recyklovany clanek. Asi pro nove narozene.

VSA

VSA 0

27.4.2016 21:31

Locus Pro je opravdu dobrý, ale je pravda, že jsem se s ním dlouho sžíval. Teď už mám vše potřebné krásně vytažené na panelu a dalších 70% funkcí asi nikdy nevyužiju :)

koudasek

z aplikace
27.4.2016 23:34

chvalim za propagaci geocachingu :))

Julius

z aplikace
27.4.2016 23:41

Google mapy má každý v mobilu… nejdou snad ani odinstalovat, tak proč je tam uvádíte?! MHDroid můžu jen doporučit. :-)

kubisak1

z aplikace
28.4.2016 1:04

Já jsem ho četl poprvé, děkuji redakci.

Rendy

Rendy 0

z aplikace
28.4.2016 6:04

Chybí mi tam Locus

Trent

trent 0

z aplikace
28.4.2016 7:30

Hlavně mi ten výběr přijde, že budu mít víceméně duplicitní aplikace. Mapy a mapy.cz, pubtran a idos… atd. Na co? Nehledě na to, že Google mapy v drtivé většině androidů nechybí.

nosac

z aplikace
28.4.2016 10:37

Trent: napr. v Google mapách nejsou tur. značky. Každá aplikace má svoje +.

Trent

trent 0

z aplikace
28.4.2016 17:58

nosac: jistě, proto mi připadá doporučení google map, jako nošení dříví do lesa. Jednak je má drtivá většina telefonů už po vybalení z krabičky a na nějaké výlety třeba po ČR jsou vhodnější alternativy.

hoagie49

16.8.2016 0:37

idos je naprosta sr.cka, neumi hledat (vsechny spoje) a kdyz uz hleda, tak ma (nektere) vysledky uplne spatne!

RSS (komentáře k článku)