Aplikace uListen – přehrávejte si hudbu z Youtube na pozadí!

ulisten featured

Největší světový server pro sdílení videí, Youtube, není třeba dlouze představovat. Denně jeho služby využívají milióny lidí a z nedávných průzkumů se dokonce zjistilo, že převážná většina návštěvnosti tohoto serveru pochází právě z mobilních zařízení. Aplikace Youtube je sice povedená, ale chybí ji jedna, poměrně důležitá funkce – přehrávání audia z videí na pozadí. Youtube sice přislíbil, že tuto funkci v brzké době do své aplikace implementuje, pokud vás ale nebaví čekat, máme pro vás jednoduché řešení v podobě aplikace uListen.

Přehrávání hudby na pozadí má několik skvělých výhod. Tou největší je samozřejmě možnost poslouchání hudby našich oblíbených interpretů (či hudby z jakéhokoliv jiného videa) bez nutnosti mít spuštěnou aplikaci Youtube a zároveň z tohoto serveru čerpat. Častokrát se vám určitě stalo, že jste měli puštěnou hudbu z Youtube a chtěli jste si přečíst SMS, otevřít v prohlížeči stránku www.svetandroida.cz a podívat se na novinky ze světa operačního systému Android :), nebo zkontrolovat právě došlý e-mail. Pokud byste s aplikací Youtube chtěli uskutečnit jakoukoli z výše uvedených aktivit, nevyhnuli byste se vypnutí aplikace (a samozřejmě také videa, které máte zrovna spuštěné). Když chcete pouze poslouchat a nedívat se na video, je použití uListen ideálním východiskem. Aplikace uListen totiž přišla s řešením, a proto si nyní můžete pustit jakýkoli obsah z Youtube a poslouchat ho na pozadí.

ulisten 1

Aplikace uListen je zdarma a má opravdu jednoduché rozhraní o 2 panelech. Ten první slouží ke klasickému vyhledávání videí, ve kterém stačí pouze stisknout vyhledané video, vteřinku počkat, a poté můžete aplikaci bezstarostně minimalizovat, poslouchat hudbu a dělat jakékoli jiné aktivity (je to stejné, jako kdybyste měli spuštěnou vaši předinstalovanou hudební aplikaci). V druhém panelu se nachází vaše oblíbené videa/playlisty a další, ne příliš podstatné položky. Abyste si uložili video, či celý playlist do oblíbených, stačí jej označit hvězdičkou na displeji.

ulisten 3

Hledání v aplikaci uListen funguje velmi dobře, avšak je zde i jeden háček. Popíšeme si, jak vypadá klasický postup hledání hudby. Vyhledáte si konkrétního interpreta, potvrdíte, a poté na vás vybafne hned několik výsledků. V případě, že hledáte oficiální video (oficiální videoklip), budete možná trošičku zmatení, protože ve výsledcích vašeho hledání neuvidíte oficiální zdroje (kanály), nýbrž přezdívky uživatelů a počet videí. Pakliže např. vyhledáme klíčové slovo kapely Offspring, čili “Offspring” :), jako první se objeví uživatel se 100 videi. Jedná se tedy o playlist, který když otevřeme, nalezneme v něm oficiální videa z oficiálních kanálů Youtube. Samozřejmě lze najít i konkrétní písníčku/video, jenže v tomto případě musíme její název napsat zcela přesně. Zde se dostáváme k již předem zmiňovanému “háčku” této aplikace, a tím je absence nápovědy nejčastěji hledaných dotazů při vyhledávání. Aplikace vám tedy neporadí, a pokud má hledaná písnička krkolomný název, apostrofy atd., tak pro vás bude docela pracné ji najít (pokud hledáte její oficiální původ). Na druhou stranu, tuto aplikaci budete používat pro zvukovou stopu, nikoli pro videa. Téměř všechny písničky jsou rozházeny po všemožných Youtube kanálech, např. jako doprovodná hudba k jiným videím, či samostatně bez klipu, ale za to s textem atd. Prakticky tedy nezáleží na tom, odkud si danou písničku pustíte.

ulisten 5

Další postřehy z aplikace uListen

  • Posunutím prstu z levé do pravé strany se dostanete do vysouvacího menu s playlisty.
  • Když máte puštěnou písničku a nacházíte se v rozhraní aplikace,  můžete přivolat další vysouvací nabídku – stačí stisknout písničku, která hraje a prstem ji vysunou vzhůru. V tomto menu ji můžete sdílet, nastavit možnosti přehrávání nebo uložit daný obsah do oblíbených.
  • Když aplikace běží v pozadí a vy ji vidíte klasicky v notifikační liště, můžete přehrávání přerušit, či úplně vypnout.
The app was not found in the store. :-(

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)