TOPlist

Tajemná aplikace ten ten dobývá Česko. Co umí a proč ji všichni stahují?

ten ten nova aplikace
  • Obchod Play ukazuje žebříček nejstahovanějších aplikací v Česku
  • Mezi TOP 10 se před nějakým časem zařadila také záhadná aplikace ten ten
  • Slouží jako mobilní vysílačka, je jednoduchá na pochopení a může se hodit každému

Aplikace ten ten se už delší dobu drží v TOP 10 nejstahovanějších v Česku dle Obchodu Play, ale na českém internetu byste o ní hledali informace celkem marně. Není to žádná nová sociální síť, jak by se mohlo dle názvu a loga zdát, ale slouží jako vysílačka pro telefony. Funguje i v případě, že je telefon zamčený, takže se hodí na různé výlety a venkovní aktivity. Místo neustálého telefonování stačí podržet prst na tlačítku v aplikaci a mluvit, přičemž druhá strana vás uslyší i s uzamčeným telefonem.

Aplikace funguje samozřejmě přes internet, takže hluboko v lese bez LTE/5G si nezavoláte, ale pokrytí u nás v Česku je dnes i mimo města poměrně slušné, takže se vůbec nedivím, že najde své využití. Mladí lidé ji navíc používají i k běžné komunikaci, což není z mého pohledu úplně vyhovující, protože aplikace funguje i na pozadí a jakmile máte někoho v přátelích, může k vám začít mluvit doslova kdykoliv. Tedy i na rodinném obědě když máte telefon v kapse nebo na schůzce v bance.

Přátele si přidáváte přes unikátní ID (#pin), které vám musí protistrana sdělit. Žádný import z Facebooku či dalších sociálních sítí není možný. V App Store i na Google Play si již získala hodně kladných hodnocení a přestože byla ještě nedávno dostupná ve formě předběžné registrace, nyní si ji může stáhnout zdarma každý.

ten ten
ten ten

ten ten je zajímavou aplikací, která rozhodně otevírá další možnosti komunikace. Pokud hledáte rychlý a snadný způsob, jak se spojit s přáteli a rodinou na výletě nebo při outdoorových aktivitách, bude sloužit skvěle. Je však důležité si znovu uvědomit, že vyžaduje připojení k internetu a nemusí být vhodná pro všechny typy konverzací.

Vyzkoušíte aplikaci ten ten?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)