Aplikace Sudoku Vision umí vyluštit vyfocené sudoku

sudoku-vision-ico

Logická hra sudoku je na světě již bezmála čtyřicet let. Za tu dobu propadly “magickému čtverci” přinejmenším dvě generace. Podklady pro luštění dnes najdete v mnoha novinách, časopisech a vycházejí i celé knižní sbírky. Pokud chcete hrát na telefonu, máte na výběr z celé řady aplikací nejrůznějších vzhledů a obtížností.

Jenže co když chcete či potřebujete vyluštit sudoku, ale nemáte čas, nebo vám to prostě a jednoduše nejde? Opět je v Obchodě Play několik aplikací, do kterých prostě přepíšete celou tabulku, a ony vám vypočítají obsah jednotlivých buněk. Pro tyto účely stačí hledat sudoku solver a pak vybírat podle hodnocení. Jednodušší cestu nabídla v roce 2011 aplikace Goggles z dílny Googlu – stačilo vyfotit zadání fotoaparátem telefonu a během okamžiku byl vypočítán výsledek. Jenže stejně nečekaně, jak se tato funkce v Goggles objevila, také potichu a bez vysvětlení zmizela.

Jak tedy luštit vyfocené sudoku?

Schopnost luštit vyfocené zadání deklaruje hned několika aplikací, které můžete zdarma nainstalovat. U mnohých ale známka napovídala, že zůstane jen u slibů. Například AR Sudoku Solver přes slibný název a popisek prostě vyfocený hlavolam nerozlouskne. Po několika pokusech jsme narazili na program Sudoku Vision, jehož ikona sice působí spíše odrazujícím dojmem, nicméně známka 4,6 po více než deseti tisících stažení je příslibem kvalitní aplikace.

Jednou z výhod, kterou bychom neměli nechat stranou, je schopnost fungovat offline. K luštění tedy není nutný přístup k Internetu. Úvodní obrazovka není zrovna grafickým zázrakem, přesto je poměrně zřetelné, že pokud chcete luštit vyfocený hlavolam, použijete tlačítko Capture. V dalším kroku vás čeká zaměření zadání. Aplikace v tomto režimu napovídá, že pro zaostření musíte klepnout na displej. Poté, co se podaří tabulku nasnímat, ho převede do digitální podoby, kde se můžete pokusit ho vyluštit.

Nás ale zajímá automatické luštění, ke kterému se dostanete klepnutím na tlačítko s otazníkem. Na další obrazovce pak zvolíte Get 1 Solution. V případě, že má zadání jen jedno správné řešení, zobrazí se nejprve hlášení There is only one solution. Po odsouhlasení se na obrazovce objeví správný výsledek. Od spuštění k vyřešení tedy stačí celkem pět klepnutí na displej.

Aplikace je nabízena zdarma, bez reklam a nutnosti dalších výdajů. Jen 0,5 MB velký program můžete instalovat na zařízení s Androidem 1.5 a novějším.

Sudoku Vision
Sudoku Vision
Zkusíte s tímto programem luštit vyfocené sudoku?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)