Aplikace Smart Pocket: Automatické vibrace telefonu jen v kapse

Google upozornění

Pravděpodobně jste se již setkali se situací, kdy jste si telefon přepnutý do tichého režimu odložili na stůl či jiný tvrdý podklad a přišla vám notifikace, která na sebe vibracemi a následným posunem telefonu po stole upozornila celou místnost. Jenže když jste si poté vibrace vypnuli, už jste se nedověděli, že se vám někdo pokoušel dovolat, když jste měli telefon v kapse. Tento dlouhodobý problém by vám mohla pomoct vyřešit aplikace Smart Pocket, jež slibuje vibrování telefonu pouze v kapse a nikde jinde. Notifikaci na stole uvidíte díky notifikační diodě nebo rozsvícení displeje.

Pouze nastavení v material designu

Smart Pocket patří mezi zvláštní druh aplikací. Po jejím otevření se vám zobrazí jen nastavení, nic jiného aplikace nenabízí. Zpočátku je to hodně nečekané, ale když tento princip funguje, nemusí se měnit. Alespoň není nastavení nijak rušeno žádnými reklamami nebo odpoutávající pozornost přeplácaností. Celá aplikace (nastavení) je vyvedeno v material designu.

Vibrace, Bluetooth a přepínání skladeb

K jednoduchosti přispívá, že je nastavení vytvořeno jen jako jeden seznam bez žádných podnabídek nebo podsekcí. Pro SMS, hovory i zprávy ze sociálních sítí si můžete jednotlivě nastavit, zda má telefon vibrovat jen v kapse, a vzor, jakým bude vibrovat. Tento vzor napíšete jako dvě minimálně trojmístná čísla za sebe, kde první znamená, kolik milisekund bude telefon mezi vibracemi vynechávat, a druhé, kolik milisekund budou vibrace trvat. Zároveň můžete vybraný vzor vyzkoušet. Dále můžete povolit či zamezit přijmutí hovoru z Bluetooth headsetu. V poslední části nastavení se ukrývá zapnutí/vypnutí funkce přepínání skladeb pomocí tlačítek hlasitosti, již nabízejí některé alternativní ROM a mnoha uživatelům se líbí. Zde můžete aktivovat vibrace při přepnutí nebo nastavit přepínání pomocí dvojkliku včetně jeho intervalu.

Zdarma, ale s chybami

Aplikace běží na pozadí a nijak telefon nezatěžuje. Během testování jsme zjistili, že je aplikace poměrně přesná, ale občas se splete. U přepínání skladeb jsme na problém narazili. Když máte hlasitost na maximu či minimu (tak asi hudbu neposloucháte, ale problém se tu vyskytuje taky), místo přepnutí na další či předchozí skladbu, se nestane nic. Žádné další komplikace jsme nezaregistrovali. Aplikace je zdarma dostupná na Google Play, kde dosáhla průměrného hodnocení 3,7 hvězdičky a více než 10 000 stáhnutí.

Smart Pocket
Smart Pocket
Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)