PEPCO má novou mobilní aplikaci. Nabízí letáky i mapu prodejen

PEPCO má novou mobilní aplikaci. Nabízí letáky i mapu prodejen

Řetězec PEPCO provozuje v Česku již 179 prodejen a těší se přízni zákazníků, kteří v jeho obchodech mohou nakoupit oblečení pro muže, ženy i děti. Od minulého týdne má také novou aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Android. Co od ní můžete čekat? Na to vám odpovíme v této recenzi.

Obsah článku

Co aplikace PEPCO slibuje?

V Obchodě Play se novinka představuje těmito slovy: „Od dnešního dne budete mít naši nabídku vždy na dosah ruky. Inspirujte se jedinečnými nápady, jak využít naše produkty, a těšte se na krásné odměny. Hledáte nás? Použijte virtuální mapu, která vám ukáže naši nejbližší prodejnu, bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. To vše a vždy něco navíc na vás čeká v nové aplikaci PEPCO.“

Jako hlavní funkce jsou pak jmenovány:

  • letáky
  • inspirace
  • mapa prodejen
  • odměny

Jak aplikace PEPCO funguje v praxi?

Příznivým faktem, který je zmíněn i v Obchodě Play, je skutečnost, že aplikace nevyžaduje vytvoření účtu ani zadání přihlašovacích údajů. Stačí si ji jednoduše stáhnout a hned ji můžete používat. Po spuštění požádá o přístup k poloze a následně ještě o souhlas se zpracováváním souborů cookies.

Na úvodní stránce najdete tři tlačítka, která vás zavedou do jednotlivých sekcí. V sekci Inspirace naleznete tematické výběry nabízených produktů – například pro školáky a školačky, vybavení ve stylu africké romantiky či pomoc s výběrem ideální podprsenky.

V sekci Leták najdete, jak byste asi podle názvu čekali, aktuální nabídku zboží za akční ceny. Letákem můžete listovat vertikálním posouváním, zásadně však chybí možnost přiblížení/zvětšení, takže některé texty si prostě nepřečtete. Klepnutí na tlačítko Plus pak zobrazí podrobnosti o konkrétním výrobku, jako jsou dostupné velikosti a barvy. Nákupní lístek si tu však, bohužel, nesestavíte.

Poslední sekce Najít obchod zobrazí v mapových podkladech polohu nejbližších prodejen tohoto řetězce. K dispozici jsou informace o otevírací době a přímo z aplikace se můžete nechat navigovat – ovšem pouze přes Mapy Google, neboť jinou navigaci aplikace nepodporuje. Postranní nabídka pak víceméně jen kopíruje hlavní stránku, aplikace sama o sobě nenabízí žádné možnosti nastavení.

Resumé

Pokud bereme v úvahu, že jde o vůbec první verzi aplikace, pak při hodnocení budeme muset přivřít alespoň jedno oko. Určitě je dobře, že řetězec PEPCO poskytuje zákazníkům svou nabídku i touto moderní cestou. Jako největší nedostatek tak aktuálně vnímáme nemožnost přiblížit si leták, kvůli čemuž některé texty prostě nelze přečíst ani na velkém 6,4″ displeji.

Samozřejmě předpokládáme, že vydáním vývoj programu neskončil a doufáme, že se časem dočkáme nejen letáku s veškerým komfortem, ale třeba i sestavování nákupních lístků či nějaké formy vyhledávání. Když jsme hledali, jak je to se slibovanými odměnami, zjistili jsme, že je můžete dostat za „nejzajímavější fotky, které přidáte na webové stránky“ jako inspiraci pro ostatní.

Aplikace je v Obchodě Play jeden týden a za tu dobu zaznamenala jen přes deset stažení, takže nemá k dispozici průměrnou známku. Instalační balíček velký 2,7 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.1 a novějším.

PEPCO
PEPCO

Používáte aplikace obchodních řetězců?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)