Vznikla aplikace “Národní muzeum v kapse”. Podívejte, co úžasného umí

aplikace Národní muzeum v kapse

Jednodušší nákup vstupenek, exkluzivní komentáře pro prohlídky nebo největší chlouba zachycená v rozšířené virtuální realitě. To jsou lákadla zbrusu nové mobilní aplikace Národní muzeum v kapse, která byla před pár dny oficiálně vypuštěna v Android i iOS verzi a má zpříjemnit návštěvu jedné z nejvýznamnějších kulturních institucí v ČR.

National Museum in your pocket
National Museum in your pocket

„Slíbili jsme veřejnosti, že po stavební rekonstrukci Národního muzea budeme pokračovat v rekonstrukci digitální, komunikovat s návštěvníky za pomoci nejmodernějších technologií, rozšiřovat zážitky z návštěvy expozic a zlepšovat orientaci po našich budovách. Aplikace je významným krokem k plnění tohoto slibu,“ říká generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Novinka dokáže návštěvníky navigovat na zvolené místo či k vybranému exponátu a také jim umožní pohodlný nákup vstupenek. Pomocí rozšířené reality návštěvník také uvidí přímo ve svém mobilu, jak by vypadal ikonický plejtvák myšok ve své skutečné podobě.

Mobilní aplikace pro muzejní komplex Národního muzea

Mobilní aplikace pro muzejní komplex Národního muzea

Aplikace Národní muzeum v kapse nabídne také textové a audio zajímavosti, které přidávají přímo odborníci Národního muzea. Pro každou ze čtyř nově otevřených expozic bude navíc dostupná komentovaná prohlídka. Dohromady je ke spuštění připraveno více než 8 hodin mluveného slova v českém i anglickém jazyce. Návštěvník si také může doma s předstihem sám naplánovat trasu, která nejvíce odpovídá jeho zájmům a časovým možnostem.

Plejtvák myšok v rozšířené realitě | Expozice Zázraky evoluce v Muzejním komplexu Národního muzea

Plejtvák myšok v rozšířené realitě | Expozice Zázraky evoluce v Muzejním komplexu Národního muzea

Interaktivní mobilní nástroj vznikal dva roky a dokáže návštěvníka provést celým muzejním komplexem a přesně ho nasměrovat na jakékoliv místo, ať už se jedná o konkrétní expozici, kavárnu, obchod, šatny či toalety. Celkem je po muzejním komplexu rozmístěno přes 1 000 tzv. Bluetooth Low Energy Beaconů, díky nimž je aplikace schopná přesně rozpoznat, na jakém místě se návštěvník nachází. Další tematické trasy se plánují i v ostatních budovách. Chybět nebudou ani nové 3D modely i nové modely rozšířené reality v dalších expozicích.

Jak často chodíte do muzea?

Zdroj: NM

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (0)