Menu

Aplikace MS Word, Excel a PowerPoint jsou k dispozici i pro telefony

Pokud jste se nemohli dočkat, až budete moci upravovat dokumenty aplikace Word, nebo prezentace v PowerPointu například na cestách, určitě rádi uslyšíte informaci, že společnost Microsoft konečně začala podporovat telefony s Androidem. Textový editor MS Word, tabulkový procesor MS Excel a prezentační program MS Powerpoint tak mohou používat prakticky všichni.

Aplikace MS jsou k dispozici pro platformy Android i iOS

Aplikace MS jsou k dispozici pro platformy Android i iOS

Firma vydala v polovině května betaverze, které bylo možné instalovat a používat pouze po přihlášení Microsoft Office Preview. Během tohoto testovacího období byly programy testovány na více než 1900 různých modelech Android telefonů v 83 zemích, přičemž tisíce uživatelů poskytlo zpětnou vazbu. Aktuálně uvolněné aplikace MS si může nainstalovat kdokoli, kdo má zájem, bez jakýchkoli dalších podmínek.

Varianty pro mobilní telefony nejsou tak “našlapané” funkcemi, jako tabletové verze, které byly pro Android vypuštěny v betaverzi listopadu 2014 a v ostré verzi v lednu, ale určitě najdou uplatnění pro rychlé úpravy dokumentů v momentech, kdy nemáte po ruce počítač či notebook. Nová verze přináší kromě dalších funkcí podporu cloudových úložišť, jako jsou Disk Google, Dropbox, OneDrive či Box.

Co slibují aplikace MS Word, Excel a PowerPoint?

V oficiálních popiscích v Obchodě Play je u všech produktů deklarována jako společná vlastnost známý vzhled (tedy nedrží se zásad Material designu), přizpůsobený dotekovému ovládání, k čemuž mají pomoci známá navigace a příkazy na pásu karet. Od Microsoftu pochopitelně budou uživatelé také očekávat kompatibilitu souborů a věrnost rozložení dokumentů. Dále můžete počítat s následujícími funkcemi a schopnostmi:

  • Aplikace MS Word: obrázky, grafy, grafy, poznámky pod čarou, vzorce a tabulky.
  • Aplikace MS Excel vzorce, tabulky, grafy, komentáře, kontingenční tabulky, minigrafy a podmíněné formátování, takže získáte ucelený pohled na věc.
  • Aplikace MS PowerPoint: obrázky, grafy, animace a přechody.

Pokud máte o aplikace tohoto kancelářského balíku zájem, můžete je stahovat a instalovat zdarma z Obchodu Play na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším. Programy jsou k dispozici bez nutnosti použití předplatného Office365, nicméně v takovém případě nebudete moci využívat funkce jako sledování změn a vlastní záhlaví.

Microsoft Word
Microsoft Word

Microsoft Excel
Microsoft Excel

Zdroje: Android Authority, Droid Life, Venture Beat, Android Headlines, Android Police.

 

Komentáře

jenda

jenda

25.6.2015 10:30

s tou konkurencí, co na Android pro Office je, by měl Mrkvosoft svejm uživatelům platit, aby jeho produkty využívali :-)

Sideq

Sideq 0

z aplikace
25.6.2015 10:45

A na s3 to jako nejede?

Erydia

Erydia

z aplikace
25.6.2015 10:46

Ako vážne 100Mb každá inštalácia, to bude sama robiť na čo pomyslím – – – zvláštne…

Tomáš

Tomáš

25.6.2015 10:50

Ty Jendo, co je lepší alternativa než Office přímo od MS? Ty jsi mi teda pobavil… Proč by měl MS někomu platit, aby používal jeho produkty? Mám takové tušení, že jsi hloupý člověk :)

Pavelo

Pavelo

z aplikace
25.6.2015 11:05

Pouze pro 4.4+, takže vyřešeno.

SeppWinkler

SeppWinkler

25.6.2015 11:41

@Tomáš: Palec hore, lepšie sa to napísať nedá.

Michal

Michal

25.6.2015 11:55

Stále jsem však nepřišel na to, jak časovat animace

Vrga

vrga 3

25.6.2015 14:31

Jako musím říct, že jsem mile překvapen. Na LG G2 pracuje Word bez problémů a velmi oceňuji, že se dokument zobrazí přesně tak, jak se zobrazí třeba na PC. Jediný nedostatek, ale ten je u všech office pro android, je ten, že nelze nastavit vlastní odrážka, a pak neumí uložit v ničem jiném, než docx. Pokud se ve Wordu otevře starší formát .doc, tak vyskočí hláška, že je dokument pouze pro čtení, ale po přeuložení na docx už lze editovat v pořádku. Takže u mě spokojenost :-)

Petr

Petr

25.6.2015 14:39

Zkoušel jsem a chtělo to registraci tak to mazalo z telefonu,nestojím o další registraci.

uni

uni

25.6.2015 16:05

Sideq: “…a instalovat zdarma z Obchodu Play na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.” Pokud toto tvé zařízení splňuje, mělo by to fungovat.
Petr: Mě to jede i bez přihlášení (což nechápu proč s tím otravuje, když v telefonu mám MS účet…). Přihlášení/registraci to chce pro přístup na cloud, což jaksi dává smysl:) Můžeš použít OneDrive nebo DropBox.

Dano

Dano

25.6.2015 18:02

V článku čítam:
Varianty pro mobilní telefony nejsou tak „našlapané“ funkcemi, jako tabletové verze, které byly pro Android vypuštěny v betaverzi listopadu 2014 a v ostré verzi v lednu, ale určitě najdou uplatnění pro rychlé úpravy dokumentů v momentech, kdy nemáte po ruce počítač či notebook.
Tak neviem,mne sa zdá že funkcie majú rovnaké či na tablete či v telefóne,akurát ovládanie je na telefóne iné z dôvodu menšej obrazovky.Ale možno sa mýlim…

Jenda2

Jenda2

25.6.2015 20:51

Používám Google Docs. Jsem spokojený. Stejné funkce jak v počítači tak v mobilu. Na Note 3 se tabulky i text edituje dobře. S bluetooth klávesnicí používám Note 3 na poradách místo noťasu. Výborná je možnost editace jednoho dokumentu více lidmi naráz. Nechci používat nic od Mrkvo shitu. Na Ubuntu to stejně ani moc nejde a Crossover si kvůli MSO platit nebudu.

Chci makro

Chci makro

25.6.2015 21:34

Kdy tyto hračky budou podporovat makra? Dočkám se někdy?

JaroB

27.6.2015 10:38

Môže mi niekto vysvetliť načo je excelu internetové pripojenie ??? Nemôžem otvoriť excel tabuľku bez netu???
Všetko sa nahráva a prechádza cez ich servery…ďakujem ža takú špionáž …a uložiť zmeny iba ak máš účet a si prihlásený??? …to je choré a nemysliteľné. Ak chcem zdielať svoje veci tak budem ale mať to povinne? Zabudni MS na to, že budeš špehovať ešte aj dokumenty uložené offline v mobile/tablete

Karelll

11.5.2016 12:53

Prý to umí makra. Já je tam tedy nenašel.
Potřebuji jen aby se funkce =NOW() neustále aktualizovala. A v další buňce to pak něčím vynásobit.
V PC to umím jen makrem. Ale v androidu mi to nejde.
Máte někdo nějaký nápad ? :-)

RSS (komentáře k článku)