Aplikace Instagram: Rodiče dávají dětem jména podle filtrů

instagram dítě

Když se někdo rozhoduje o jméně brzy očekávaného dítěte, často brouzdá po internetových stránkách s nekonečnými seznamy. Co se týče netradičních až podivných jmen, Amerika strkala zbytek světa vždy s přehledem do kapsy. Ani tentokrát tomu není jinak – se statistikami četnosti křestních jmen slušně zahýbala jména shodná s těmi, jež nalezneme v Android aplikaci Instagram. Tušíte správně – jedná se o názvy filtrů.

Populární aplikace Instagram je inspirací pro rodiče

Oblíbená stránka pro novopečené rodiče BabyCenter shromáždila data od zhruba 340 tisíc rodičů. Šlo jim o jediné – vypozorovat trendy ve jménech. Nebylo divu, že se statistikami zahýbala jména letos narozených potomků slavných, co bylo však překvapující byl velký nárůst jmen Lux, Juno, Reyes, Ludwig nebo Amaro.

Názvy filtrů jako legitimní jména

Názvy jsou vám nejspíše povědomé – jsou to totiž názvy filtrů oblíbené Android i iOS aplikace Instagram. Konkrétně jeden z novějších filtrů Ludwig se zjevně zasadil o 42% nárůst v četnosti výskytu, Amaro ani Reyes si také nevedly špatně (26 a 10 %). Mezi dívčími jmény se po představení filtrů zvedl o 30 % výskyt jména Juno a téměř stejné skóre dosáhla Valencia. Další jména se na seznamu objevila také – jedná se tedy o trend, nikoli náhodu.

Moderní technologie jsou pro novější generace denním chlebem – není se proto čemu divit, že nápady a inspirace je čerpána právě z našich mobilních zařízení a oblíbených aplikací.

Zdroje: engadget, babycenter.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)