Aplikace Google nabídne sdílení výsledků vyhledávání

Aplikace Google sdílení výsledků vyhledávání

Americká společnost Google je spolu s konkurenčním Yahoo největším světovým hráčem na poli internetových vyhledávačů. Googlení se pro uživatele stalo naprosto přirozeným způsobem, jak se dostat k informacím nejrůznějšího charakteru. Vyhledávání na Googlu není žádnou raketovou vědou, přesto se však nejeden z nás dostal do situace, kdy byl požádán, aby někomu něco vygooglil, případně měl odpovědět na otázku, kterou lze s využitím Googlu snadno zodpovědět. Právě na takovou situaci nyní Google reaguje, do vyhledávače přidává tlačítko pro sdílení výsledků vyhledávání. Prozatím jen v testovací verzi aplikace.

Sdílení výsledků Google vyhledávání

Přesto, že je užívání vyhledávače Google pro většinu z nás denním chlebem, se stále najdou uživatelé, kteří namísto toho, aby vyhledávač použili sami raději osloví někoho, kdo to udělá za ně. V takové situaci je pak nutné výsledky vyhledávání nějakým způsobem sdílet dál. Již nyní existuje několik způsobů, jak se o výsledky vyhledávání podělit. Nejjednodušší variantou je překopírování, v mnoha situacích, opravdu dlouhé URL výsledků, druhou možností je využití, lehce sarkastické stránky Let me google that for you. LMGTFY odprezentuje příjemci animaci s postupem, jak k vyhledávání v Google přistupovat a následně zobrazí výsledky vyhledávání. Další alternativou je zaslání screenshotu s výsledky, zde však příjemce nemůže manipulovat s odkazy a stejně musí klíčové slovo do vyhledávání zadat sám. Google nyní celou situaci usnadňuje a v nejnovější beta verzi aplikace přidává tlačítko pro sdílení výsledků vyhledávání.

Let Me Google That For You!

Let Me Google That For You!

Tlačítko pro sdílení je umístěné ve vyhledávací liště, hned vedle ikony hlasového vyhledávání. Vygenerovaný odkaz po kliknutí příjemce odkáže opět do Google aplikace a zobrazí výsledky vyhledávání pro dané klíčové slovo. Tlačítko pro sdílení výsledků Google vyhledávání je sice jen malým detailem, který však může v praxi usnadnit komunikaci mnoha lidem.

Google
Google

Oceníte novou možnost sdílení vyhledávání?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)