TOPlist

Sláva! Vytoužená vychytávka aplikace Google Home míří k uživatelům

Google Home aplikace
  • Aplikace Google Home dostává dlouho očekávanou funkci
  • S widgety pro domovskou obrazovku se zjednodušuje ovládání
  • Funkce se nyní konečně rozšiřuje k prvním uživatelům

Není to tak dlouho, co jsme psali o připravované vychytávce pro aplikaci Google Home, o kterou si lidé říkali už minimálně několik měsíců. Jednotlivé produkty chytré domácnosti bude nově možné ovládat pomocí widgetů pro domovskou obrazovku, které se nyní konečně rozšiřují k prvním uživatelům.

Zatímco ještě před nedávnem byla funkce schovaná v beta verzi aplikace a dostalo se k ní dostat jen tak, že jste si pohráli s kódem, nyní se widgety dostávají ke členům testovacího (Preview) programu. Jak novinka vypadá a jak se s ní zachází, blíže popsal server 9to5Google.

Google Home
Google Home

Po umístění widgetu na domovskou obrazovku je možné si zvolit, zda se zařízení chytré domácnosti, která přes něj půjde ovládat, synchronizují se záložkou Oblíbené. V opačném případě si lze přizpůsobit výběr dle vlastního gusta. Widgety také podporují dodatečné úpravy a přepínání mezi různými profily domácností.

Hlavním smyslem widgetů je pochopitelně urychlit ovládání. Zapínat či vypínat světla nebo jiné spotřebiče s nimi lze přímo z domovské obrazovky, tedy bez toho, abyste navštívili samotnou aplikaci. Podle portálu 9to5Google vývojáři upozorňují, že zařízení nemusí na pokyn z telefonu odpovědět okamžitě, ale widget bude alespoň ukazovat průběh reakce.

Widgety aplikace Google Home mohou mít různé velikosti – umístit si je klidně můžete přes celou jednu stránku domovské obrazovky, ale stejně tak dobře si lze nastavit malou dlaždici o pouhé velikosti 2×1. Google uvádí, že widgety automaticky aktualizují informace co 30 minut.

Jaké produkty chytré domácnosti používáte vy?

Zdroj: 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)