Aplikace Google Duo se více bude integrovat do systému Android

aplikace google duo android system

Aplikace Google Duo, která slouží k videohovorům se začíná integrovat do systému Android, nejprve se dočkají majitelé Google Pixel 2 telefonů. Informace o dostupnosti Duo se bude zobrazovat v kontaktech, SMS i při klasickém telefonování.

Aplikace Google Duo nabírá na síle

Aplikace Google Duo to podobně jako Allo nemá jednoduché, obě komunikační aplikace musí bojovat s velkou konkurencí. A to i od dalších aplikací od Googlu. Podle posledních informací to ale vypadá, že tady Duo ještě nějakou chvíli bude a Google jej po roce či dvou nezruší.

aplikace google duo integrace

V poslední verzích aplikací Telefon, SMS a Kontakty, které jsou momentálně určeny pro Pixel 2 telefony, se objevuje integrace Google Duo. Dá se z nich spustit videohovor mnohem rychleji. Ikonka pro Google Duo se zobrazí u kontaktů, nebo v historii volání u uživatelů, kteří Duo mají na svém telefonu nainstalované. Dále se integrace dostává do SMS konverzací. V neposlední řadě také rovnou u volání, kdy se půjde rychle přepnout z klasického hovoru na Duo videohovor.

Později by se tyto aplikace měly objevit i na dalších telefonech, a to i třeba neoficiální cestou. Aplikace z Pixel telefonů se totiž velmi často portují a upravují tak, aby mohly fungovat na většině Android telefonů.

Google Duo
Google Duo

Používáte aplikaci Google Duo?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)