Menu

Aplikace Google Duo se více bude integrovat do systému Android

Aplikace Google Duo, která slouží k videohovorům se začíná integrovat do systému Android, nejprve se dočkají majitelé Google Pixel 2 telefonů. Informace o dostupnosti Duo se bude zobrazovat v kontaktech, SMS i při klasickém telefonování.

Aplikace Google Duo nabírá na síle

Aplikace Google Duo to podobně jako Allo nemá jednoduché, obě komunikační aplikace musí bojovat s velkou konkurencí. A to i od dalších aplikací od Googlu. Podle posledních informací to ale vypadá, že tady Duo ještě nějakou chvíli bude a Google jej po roce či dvou nezruší.

aplikace google duo integrace

V poslední verzích aplikací Telefon, SMS a Kontakty, které jsou momentálně určeny pro Pixel 2 telefony, se objevuje integrace Google Duo. Dá se z nich spustit videohovor mnohem rychleji. Ikonka pro Google Duo se zobrazí u kontaktů, nebo v historii volání u uživatelů, kteří Duo mají na svém telefonu nainstalované. Dále se integrace dostává do SMS konverzací. V neposlední řadě také rovnou u volání, kdy se půjde rychle přepnout z klasického hovoru na Duo videohovor.

Později by se tyto aplikace měly objevit i na dalších telefonech, a to i třeba neoficiální cestou. Aplikace z Pixel telefonů se totiž velmi často portují a upravují tak, aby mohly fungovat na většině Android telefonů.

Používáte aplikaci Google Duo?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

kluzo

10.10.2017 9:24

“Aplikace Google Duo, která slouží k videohovorům…” Jsem laik a chtěl bych se zeptat, v čem je tato aplikace jiná, lepší, než třeba videohovory v messengeru, whatsappu, viberu, skype, atd. Docela už mě ta přehršel různých duplikovaných aplikací štve.

Sitler

sitler 2

10.10.2017 11:42

Kluzo : pro Google v tom, že je od Google. Přehršel? Ano, každý si může vybrat to, co mu vyhovuje. Říká se tomu konkurence a pak taky svoboda volby. Naštěstí není jen jeden program/protokol

Beren

Beren 0

10.10.2017 12:18

Království za multiplatformní aplikaci, která by dokázala spojit všechny protokoly. To byla paráda, moci hovořit s kýmkoliv bez ohledu na to, zda používá Viber, Messengra, Duo…….

Chibi Charla

10.10.2017 12:39

Beren: Na tohle býval kdysi úžasný Trillian, který uměl ICQ, Facebook, Skype, Google Talk, apod…. ale později bohužel došlo k tomu, že Microsoft zapouzdřil svůj Skype, posléze se přidal Google a další služby… takže z té velké slávy už sešlo, protože už těch protokolů které dokáže propojit moc není. Kdyby šlo použít ho zase na skype, Telegram, apod…. byl bych zase šťastný ;)

Poustevnak Fenixu

12.10.2017 7:23

Kluzo – Duo je jiná asi jen v tom, že při uskuteční hovoru vidí volaný volajícího ještě než hovor přijme. Takže volaný vidí živě ne jen kdo mu volá (což není nic extra) ale jakou má náladu nebo kde zrovna je.
Volající je na tuto skutečnost samozřejmě upozorněn a Duo dokonce vybízí k tomu, aby se volající upravil, že už je vidět.
Je vtipné pozorovat, jak si dotyčný, zmaten touto výzvou, upravuje vlasy :D
Jestli je Duo lepší je už věc názoru.

Johny Dvořák

13.10.2017 14:20

Mne prijde Duo rozhodne lepsi, nez videohovory pres messenger, viber a jine aplikace. Je to proste jednoducha appka, ktera slouzi k videohovorum. Rozhodne ma lepsi obraz, nez vyse popsani ,,kecalci,, a pro nekoho vyhoda, pro nekoho ne, nejsou tam zadne ksichty, filtry atd a proto take funguje oproti ostatnim porad stejne dobre a nezkazi to kazda druha aktualizace ☺️

RSS (komentáře k článku)