Aplikace Gmail GO vydána: Téměř identický Gmail s menší náročností a velikostí

gmail go email

Neuplyne týden, kdybychom se nedočkali nové aplikace z programu GO. Tento týden to vyšlo na Gmail GO. Aplikace je opět připravena podle stejných měřítek jako jiné GO programy. Tato verze se nicméně od “velkého” Gmailu liší minimálně, hlavní rozdíl je ve velikosti a náročnosti.

Gmail GO zabírá v telefonu dvakrát méně místa

Už při stahování aplikace si můžete všimnou, že GO verze má 9,51 MB, klasická verze Gmailu má 20,66 MB. Po instalaci se zvětší velikost na 24,80 MB, oproti tomu normální Gmail má 57,82 MB.

Všechny vaše emailové adresy, které máte registrované v telefonu, se vám automaticky zobrazí při prvním spuštění, můžete si také samozřejmě přidat nové. Na první pohled si nemáte šanci všimnout nějakých změn. Jsou minimální jako například to, že se v liště nezobrazuje vaše fotka. Vysunovací lišta se také trochu pozměnila, funkce má ale stejné.

Při otvírání emailu se vám načte rovnou celý, a to i s obrázky. Nechybí ani podpora gest, zkratek, štítků atd. Zkrátka úplně stejně jako klasický Gmail. Až je s podivem to, že klasický Gmail je dvakrát tak větší. Pokud byste chtěli Gmail GO stáhnout z Google Play, tak potřebujete Android GO telefon, ten se u nás ale neprodává. Použít tak musíte například stránky APK Mirror, kde je již APK soubor ke stažení, musíte ale počítat s tím, že ke spuštění je potřeba Android 8.1 Oreo, na kterém již Android GO telefony fungují.

Gmail Go
Gmail Go

Uvítali byste menší velikost aplikací, nebo to už v dnešní době neřešíte?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)