Aplikace Filmová místa ukáže, kde vznikaly známé filmy

Aplikace-Filmová-místa-ukáž

Řadíte se mezi skalní filmové fanoušky? Pak by ve vašem chytrém telefonu rozhodně neměla chybět aplikace Filmová místa! Proč? Protože se díky ní můžete podívat do lokalit, kde vznikaly často legendární záběry (nejen) českých filmů. Pojďme se podívat, co tento program umí.

Obsah článku

Co aplikace slibuje?

Program Filmová místa se zaměřuje na lokalizování míst, kde se točily scény (nejen) českých filmů a seriálů. Chtěli byste například vidět dům, ve kterém žila rodina Škopkových v trilogii Slunce, seno? Nebo naopak chcete zjistit, zda se v okolí vašeho bydliště netočil nějaký filmový trhák? Tak přesně to je okamžik, kdy oceníte tuto mobilní aplikaci, za kterou stojí Jiří Kuruc.

Pojďme se podívat na přehled hlavních funkcí, jak je v oficiálním popisku jmenuje autor:

  • Přes 12 000 přesných filmových míst z více než 1 500 filmů jen na území České republiky a Slovenska.
  • Seznam filmů natáčených ve vašem okolí
  • Seznam filmových lokací ve vašem okolí včetně vzdálenosti
  • Vyhledávání adres i filmů
  • Zobrazení filmového záběru i reálné fotografie, je-li přiřazena
  • Letecká mapa i elektronický kompas
  • Možnost přepnutí mezi českou a anglickou databází

 

Kde se natáčely filmy a seriály? Filmová místa vám to prozradí!

Kde se natáčely filmy a seriály? Filmová místa vám to prozradí!

Jak aplikace Filmová místa funguje v praxi?

Po spuštění se bez otálení ocitnete v uživatelském rozhraní, sestávajícím ze tří sekcí, mezi kterými budete přepínat záložkami v horní části okna. První sekce Mapa se hodí v okamžiku, kdy se nacházíte na nějakém místě a chcete vědět, jaké filmy v jeho okolí vznikaly. Filmová místa jsou označena ikonkou, v případě více záběrů v jedné lokalitě pak číslem, které se s přibližováním “rozpouští” do ikonek.

Po klepnutí na filmové místo se dozvíte jeho GPS souřadnice (tlačítkem vpravo lze na místo navigovat), adresu, zemi a můžete si prohlédnout snímek z filmu, pod kterým je pak jeho název. Po klepnutí na název filmu se ukážou další podrobnosti, zpravidla sestávající z plakátu, jména režiséra, roku natočení a hereckého obsazení.

Druhá záložka Místa poskytuje seznam natáčecích míst, seřazený podle vzdálenosti od nejbližšího. Princip je víceméně stejný, jako při prohlížení z mapy – po klepnutí na místo se zobrazí informace o záběru, který se zde točil. Poslední sekce Filmy pak jde obrácenou cestou a zobrazuje primárně názvy filmů.

V horní části najdete vyhledávání, do kterého lze zadat buď název filmu, nebo adresu. Následně si můžete prohlížet buď veškeré lokalizované záběry z požadovaného filmu, nebo všechny filmy a seriály natáčené v okolí zadaného místa. V nabídce v pravém horním rohu se pak skrývá jen možnost přepnutí databáze (česká a anglická) a zobrazení informací o aplikaci.

Resumé

Pokud máte rádi filmy, možná se rádi podíváte na místa, kde se odehrával jejich děj. A je jen na vás, jestli se vydáte na místa, kde se kochal pan doktor z Vesničky mé, střediskové, nebo zda s dětmi navštívíte zámek z jejich oblíbené pohádky. Aplikace v tomto směru nabízí vše, co můžete potřebovat – především tedy vyhledávání lokalit podle filmu, nebo naopak odhalování míst, kde se natáčely třeba vám dosud neznámé seriály či snímky.

Kladně hodnotíme jednoduché uživatelské prostředí, solidní databázi míst, a především dobrý nápad. Přeci jen aplikací, zaměřujících se na filmové fanoušky, není nikdy dost.

Aplikace Filmová místa je v Obchodě Play od roku 2013 a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. O převažující spokojenosti uživatelů svědčí průměrná známka 4,1. Necelých 5 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 2.3 a vyšším.

Movieloci: filming locations
Movieloci: filming locations
Jaký nejzajímavější film se točil ve vašem okolí?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)