Aplikace ES File Explorer s updatem přináší také Adware

ES-File-Explorer-1

Byly doby, kdy se aplikace ES File Explorer těšila opravdu velké oblibě a svou uživatelskou základnu měla po celém světě. Postupem času se však v obchodě Google Play začínala objevovat celá řada podobných správců souborů, které se jí dokáží vyrovnat a v mnoha případech ji dokonce předčit. Samotní vývojáři na tento fakt obvykle reagují aktualizací, která přinese nové funkce nebo alespoň opravu těch nejzásadnějších chyb. V případě ES File Explorer se však věci mají trochu jinak.

ES File Explorer

ES File Explorer v sobě ukrývá Adware

Ano, aplikace jako taková se sice dočkala aktualizace, nýbrž ta napáchala více škod než užitku. Ti znalejší ve světě chytrých telefonů totiž ihned po přečtení informace o tom, že nový update přinese až o 20% rychlejší nabíjení baterie zjistí, že tu něco nehraje. A je tomu skutečně tak, nová aktualizace totiž doplní správce souborů o funkci “Charging boost“. V praxi se však jedná pouze o velice nepříjemnou reklamu, která se objevuje takřka při každém odemykání telefonu.

ES File Explorer - Adware

Bohužel se tak z velice oblíbeného správce souborů stává téměř nepoužitelná aplikace, neboť pro jeho využívání je nutné prohlížet několik desítek otravných reklam denně a vedle našeho pohodlí dozná újmy také rychlost a celkový běh samotného systému. Pokud jste doposud využívali služeb ES File Explorer, nyní vám radíme dát od něho rychle ruce pryč a v žádném případě novou “funkci” nepovolovat.

Zdroj: androidpolice.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)