TOPlist

Google vydal velmi kontroverzní aplikaci, která umí zablokovat telefon

Aplikace Device Lock Controller

Americký Google vložil v minulých týdnech do databáze Obchod Play jednu velmi zvláštní aplikaci. Nebáli bychom se ji rovnou označit za kontroverzní. Nástroj jménem Device Lock Controller umožňuje bankám, úvěrovým společnostem či jiným institucím poskytujícím půjčky zablokovat telefon dlužníka. Má v tento moment v Obchodě Play 50+ stažení a není tedy zatím hojně využíván. Aplikace Device Lock Controller momentálně není dostupná v ČR. Obojí se ovšem může změnit. Plány Googlu se zaváděním tohoto nástroje zatím známé nejsou.

Přímo v Obchodě Play se dočteme následující: „Aplikace Device Lock Controller umožňuje správu zařízení kreditním společnostem. Poskytovatel půjčky může vzdáleně zamezit přístup k vašemu telefonu, pokud neplatíte splátky. V případě zablokování jsou nadále funkční tísňová volání nebo přístup do nastavení.“ Celkem přísné, že? Podle popisu se zdá, že je zatím aplikace šitá na míru americkému modelu kreditních (nikoli u nás známějších platebních) karet. A podle počtu stažení jde o velmi omezené testování. Zatím. Otázkou také je, kdo a jak by nástroj do telefonu instaloval a jak by s ním mohl nakládat uživatel.

Device Lock Controller
Device Lock Controller

Co na takové postihování dlužníků říkáte?

Zdroj: GSM Arena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)