Aplikace Debito udělá pořádek v domácím účetnictví a dokumentech

debito android aplikace

Přemýšlíte každý měsíc, kam se vám rozkutálely vydělané peníze? Dokážete najít dokumenty k přístroji, který se krátce před koncem záruky rozbil? Mobilní aplikace Debito udělá pořádek nejen ve smlouvách, příjmech, výdajích, rozpočtech, dokladech, zárukách, ale i osobních dokumentech.

Obsah článku

Co aplikace Debito slibuje?

Jedná se o nástroj, jehož ambice určitě nejsou malé – hodlá udělat pořádek nejen ve vašem domácím rozpočtu, ale i v dokumentech. Stojí za ním česká firma DEBITO TECHNOLOGIES s.r.o..

Autoři v Obchodě Play popisují své dílko následovně: „Spravuje nejen veškeré smlouvy, příjmy, výdaje, rozpočty, doklady, záruky, ale i osobní dokumenty. Upozorňuje na dny, kdy je třeba něco zaplatit či vyřídit, dále umožňuje mít přehled o jak jsou na tom vaše osobní nebo rodinné finance. Díky Debitu máte hned po ruce doklady, které normálně leží doma v šanonech na vícero místech. Vidíte, do kdy vám platí občanka nebo STK, kolik máte ještě bance doplatit za hypotéku nebo úvěr, kdy můžete změnit operátora, pojišťovnu nebo dodavatele energií.“

Jak Debito funguje?

Po prvním spuštění dostanete na výběr ze tří možností přihlášení: přes Facebook, Google, nebo e-mail. Pak se můžete rovnýma nohama vrhnout do víru dění – k přidávání položek slouží zelené tlačítko „plus“ v levém dolním rohu okna aplikace. Přes spodní lištu s tlačítky lze přepínat mezi seznamem zadaných položek, souhrnnými informacemi a filtry.

Začněme tedy zadáváním položek. To probíhá formou formuláře, kde můžete volit mezi základním a rozšířeným zadáním. V základním zadání lze zadat kategorii, od které se pak odvíjejí další položky, které budete vyplňovat. Kategorií je celkem osm: pojištění, finance, telekomunikace, doklady, ostatní, pohledávky, příjmy ostatní a výdaje ostatní. Každá se pak dále člení na další podřízené kategorie.

Například pod pojištěním můžete zadat povinné ručení, havarijní pojištění, případně další produkty z této kategorie. Dále vyplníte poskytovatele, částku, periodu platby a platnost. Pomocí tlačítek můžete nahrát či vyfotit související dokumenty. Tato možnost je k dispozici u všech kategorií, což se určitě bude hodit, pokud hodláte udělat pořádek v hromadě papírů a dokumentů.

Pokud zadáváte energie, je to opět podobné: kromě dodavatele zadáte výši a frekvenci záloh, případně přiložíte dokumenty. U finančních služeb můžete zadat splátky hypotéky, půjčky, leasingu. Když se následně na hlavní stránce podíváte do sekce Upozornění, uvidíte v přehledné podobě, kdy a jaké platby vás čekají. To je šikovné pro plánování domácího cashflow.

Kromě výše uvedených můžete zadávat i své další výdaje a příjmy, díky čemuž získáte dokonalý přehled o hospodaření. Základním předpokladem je ale důsledná evidence všech utracených i přijatých peněz.

Komplexnější přehled o financích získáte v sekci Souhrnné informace, kde můžete sledovat svou situaci v podrobných grafech a statistikách. Snadno tak zjistíte, kudy vám utíkají peníze, stejně a jaký je váš výhled do budoucna. Mnohem lépe tak můžete plánovat případné větší investice, případně odhalit, kde zbytečně moc utrácíte.

Resumé

Mít přehled o svých financích je nesporně užitečné hned z několika důvodů. Můžete tak například odhalit kanál, kterým vám utíkají významné částky. Dostatek informací také pomáhá při plánování větších a dlouhodobějších výdajů, jakož i k vyšší finanční sebekázni.

Aplikace Debito poskytuje pěkně zpracovaný prostředek pro evidenci nákladů i výdajů a jejich následnou analýzu. Základem je samozřejmě důsledné zadávání všech finančních operací. Pokud využijete možnosti, které nabízí, můžete získat opravdu podrobný přehled o každé vaší koruně, ale i evidenci všech důležitých dokumentů.

Program Debito je v Obchodě Play od poloviny září a za tu dobu zaznamenal více než pět tisíc instalací. Hodnocení stávajících uživatelů vypovídá o jejich spokojenosti – průměrná známka je 4,4. Instalační balíček velký 7 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

Jak spravujete své domácí finance?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikaci Svět Androida

Proč (ne)vypnout aplikaci Svět Androida?

Články Petr Mišák Petr Mišák
6 min. uložit na později

Komentáře (1)