Aplikace Android Wear v1.5 přidává podporu režimu Doze z Marshmallow

Android Wear v1.5 – náhleďák

Pro majitele zařízení s Android Wear a zároveň smartphonem s Androidem 6.0 Marshmallow přinášíme dobré zprávy. Nová verze aplikace Android Wear totiž přináší podporu úsporného režimu Doze. Ten se dosud naučil zkrotil všechny možné známé výtržníky likvidující baterii telefonu, jako například sociální sítě nebo některé hry. Aplikace, které ale nebyly pro Doze připravené a přesto potřebovaly fungovat na pozadí, mohly být bez milosti ukončovány, což mohlo v některých případech narušovat funkčnost. A to byl právě případ i doprovodné aplikace pro Android Wear.

Novinky v aplikaci Android Wear v1.5

#1 Podpora Doze režimu

Hned po prvním spuštění aktualizované aplikace budete upozorněni, že telefon konečně zůstane s hodinkami ve spojení, pokud to aplikaci povolíte. Stačí klepnout na tlačítko „Stay Connected“. Poté budete přesunuti na obrazovku, která vám vysvětlí, co se děje a dít bude, přičemž pak stačí jednoduše pokračovat na další krok, ve kterém již povolíte běh na pozadí bez zastavování aplikace.

Ptáte se, proč je třeba, aby aplikace běžela na pozadí? Ano, většina komunikace mezi zařízeními je ovládána skrze Google Play Services, které jsou před Doze režimem chráněny. Samotná aplikace je ale zodpovědná za řízení některých úkonů, jako například hlasové vyhledávání nebo odpovědi na něj. Díky tomu, že aplikace může běžet na pozadí, jsou vyřešeny možné problémy s odpojováním zařízení.

#2 Další drobnosti

Další dvě novinky již nejsou tolik zajímavé. První z nich je poznámka v kódu, která zmiňuje zařízení a aplikaci Casio. Respektive by se mělo jednat o přidanou podporu hodinek Casio Outdoor Watch WSD-F10.

Poslední novinky si již můžete všimnout sami. Je jí karta, která odkazuje na sledování uživatele @AndroidWear na Twitteru. Nemělo by vás nijak překvapit, že po klepnutí na kartu se otevře aplikace Twitteru a s ní profil @AndroidWear.

Android Wear v1.5 aplikace (1)

Kde stáhnout?

Aktualizace Android Wear v1.5 zatím ještě není dostupná v Obchodě Play. Pokud na ni nehodláte čekat, můžete si stáhnout APK balíček, jehož instalace je ale na vaše vlastní riziko. APK je ale podepsán Googlem, takže by mělo být vše v naprostém pořádku.

Poznámka – Aktualizace není určena pro Android N Developer Preview. Testovací vývojářské preview by se mělo nové aplikace dočkat během následujících dvou až tří dnů.

Zdroj: AP.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)