Snapdragon padl. Čínský AnTuTu žebříček má nového lídra

AnTuTu září 2022 Čína ASUS ROG Phone 6D

Společnost AnTuTu, která stojí za populárním benchmarkovým měřením výkonu mobilních zařízení, zveřejnila žebříček největších siláků na čínském trhu za září 2022. Zatímco doposud seznam deseti nejvýkonnějších mobilů okupovaly modely s procesorem od společnosti Qualcomm, konkrétně variantou Snapdragon 8+ Gen 1, v posledním měsíci se rovnou do čela vyšvihl MediaTek Dimensity 9000+. A to v těle herního stroje ASUS ROG Phone 6D.

AnTuTu září 2022 Čína flagship MediaTek Dimensity 9000+

Gamingový silák s paměťovou konfigurací 16/512 GB dokázal v AnTuTu během září získat 1 123 036 bodů. Hodnota je jako vždy výsledkem zprůměrování všech naměřených výsledků v daném měsíci. Na druhém místě se nachází mobil OnePlus Ace Pro, třetí místo patří telefonu IQOO 10 Pro. Celá top desítka má bodový zisk překračující jeden milion.

AnTuTu září 2022 Čína střední třída

Mezi středně vybavenými telefony vedou OnePlus Ace a OnePlus Ace Racing edition následovány modelem OPPO Reno8 Pro+ 5G. V těch zase tiká čipset MediaTek Dimensity 8100-Max. Bude zajímavé sledovat, jak se souboj MediaTek vs. Qualcomm vyvine v globálním žebříčku.

Kolik bodů udělá v AnTuTu váš mobil?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)