Android vs. iOS: Applí aplikace padají nejčastěji

02-android-vs-ios

Z nedávných průzkumů vyplynuly poměrně zajímavé závěry, které nepotěší zvláště uživatele Applu. Během dvou měsíců docházelo ke sběru dat pomocí aplikace Crittercism. Ta monitoruje systém a také zaznamenává jeho pády, způsobené nestandardním chováním aplikací. Z grafu můžeme vyčíst, které verze systémů trpí nejčastějšími pády. Nikoho nepřekvapí, že nejvíce nestabilním je nejnovější verze iOS 5.0.1, která se potýká s problémy již od svého uveřejnění. Naopak Android je zvláště ve verzi Froyo velice rozšířeným a stabilním systémem. Perníček je na tom trošku hůře – zejména jeho verze 2.3.3 a 2.3.4. Nový Ice Cream Sandwich 4.0.1 si stabilitu opět zlepšuje a je na tom nepatrně hůře než Froyo 2.2.1. Všimněte si, že stařičký Android 1.6 s 0,4% nestabilitou stále trumfuje i vyšší verze Androidu.

Přesto můžeme s klidným svědomím říci, že Android se svými 33 verzemi patří mezi velice stabilní a odolné systémy. Ohrozit jej může pouze špatně optimalizovaná aplikace, či neodborné zásahy do systému. Jak jste na tom se stabilitou vy? Používáte alternativní ROM? Podělte se s námi o své zkušenosti.

iOS vs. Android

[via AA]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek