Android Studio 2.2 Preview: návrh vzhledu aplikací se zjednodušil

Android Studio 2.2. Preview – náhleďák

Poslední dva měsíce jsou pro Android Studio velmi zajímavými. V dubnu konečně vyšla plná verze Android Studio 2.0, hned o pár dní později pak i Android Studio 2.1 s podporou Androidu N. Nyní na své konferenci Google I/O 2016 představil vyhledávací gigant náhled Android Studia 2.2.

Android Studio 2.2 Preview: Grafický návrhář rozhraní

Možná víte, že Android studio je oficiálním „integrovaným vývojovým prostředím“ (IDE – Integrated Development Environment) pro vytváření aplikací pro Android. Obsahuje vše důležité pro návrh uživatelského rozhraní a všechny nástroje potřebné ke kódování funkcí. Navrhování uživatelského rozhraní ale může být jednou z nejnáročnějších částí procesu vývoje aplikace, především díky různorodosti Androidu, různých úhlopříčkách či rozlišeních.

Android Studio 2.2

Jednou z těch vůbec nejdůležitějších funkcí v Android Studiu 2.2 je přepsaný layout designer, tedy návrhář uživatelského rozhraní. V podstatě existují dvě možnosti, jak vytvořit uživatelské rozhraní. Buď vysypete z rukávu celé a náročné XML a nebo použijete právě grafický návrhář. Nový layout designer má vývojářům pomoci navrhnout svou novou aplikaci, která poběží na nejrůznějších zařízeních. Jakmile máte celý design navržen, Android Studio vše automaticky vypočítá za vás. Výsledkem je jedno rozložení s automatickou změnou pro několik různých úhlopříček a rozlišení.

Android Studio 2.2 Preview: Další novinky

Testovací framework Espresso poskytuje rozhraní pro psaní testů uživatelského rozhraní a pro simulaci interakce uživatele v rámci cílové aplikace. Právě tento framework je jednou z dalších novinek Android Studia 2.2. Mezi další vylepšení pak také patří například vylepšená analýza Androidího kódu. Navíc bylo samotné IDE uvedeno do souladu s IntelliJ 2016.1, tedy do poslední dostupnou verzí od JetBrains.

Novinek ale bude pravděpodobně ještě více. Pokud by vás zajímalo o kolik se nyní programování pro Android zjednodušší, můžete se podívat na blok Google I/O „What’s new in Android development tools“, který byl včera živě streamován.

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikaci Svět Androida

Proč (ne)vypnout aplikaci Svět Androida?

Články Petr Mišák Petr Mišák
6 min. uložit na později
image00

Vyvíjíme pro Android – úvod

Návody Tomáš Kypta Tomáš Kypta
10 min. uložit na později
android51_tipy_ico

10 nových tipů a triků pro Android 5.1

Návody Karel Kilián Karel Kilián
4 min. uložit na později

Komentáře (0)