Dočasně zkusit beta verzi Androida bude nově mnohem snazší

android beta zachovaná data

Beta testování nedokončené verze systému Android má své nesporné výhody. Zvědavý uživatel či vývojář, který chce mít před ostatními náskok a vyzkoušet nově připravované funkce a mechanismy, při něm ale musí překousnout několik zádrhelů. Kromě rizika, že ne všechno běží spolehlivě, je to třeba i fakt, že při následném přechodu na plnou verzi je nutné obětovat (či předem zálohovat) data. Druhá z těchto podmínek ale nebude do budoucna platit.

Google oznámil, že majitelé Pixelů budou moci na konci každého cyklu beta testování přejít ze zkušební verze na plnou a jejich data zůstanou v telefonech nedotčená. Nepůjde sice o obecnou možnost kdykoli beta program opustit a ponechat si bez obav své soubory v zařízení, ale i tak jde o příjemnou zprávu. Testování s možností přejít na pnou verzi systému bez ztráty dat se má brzy týkat již rozběhnutého otevřeného beta programu pro Android 12L. Z něj půjde za zmíněných podmínek na plnou verzi přeskočit.

Jak často testujete beta verze Androida?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Android 14 Beta od Xiaomi

Vyzkoušeli jsme Android 14 Beta od Xiaomi

Články Jozef Cmar Jozef Cmar
2 min. uložit na později

Komentáře (0)