TOPlist

Android Auto má vychytávku, kterou ocení více jak miliarda lidí. V Česku je jich hrstka

android auto google mapy pravostranné řízení

Společnost Google po několika letech přidala v nové aktualizaci Android Auto kromě jiného také vychytávku pro uživatele, kteří jsou zvyklí na pravostranné řízení. A že jich není málo. Vždyť na tento způsob jízdy jsou lidé zvyklí třeba ve Velké Británii, Irsku, Maltě, Austrálii, Novém Zélandu, Indii, Japonsku, Thajsku, Jihoafrické republice a mnoha dalších. Je tedy s podivem, že se americká firma rozhodla přidat tak základní úpravu až po několika letech.

Google Mapy pro Android Auto se přizpůsobí pravostrannému řízení

Nejnovější verze aplikace Google Mapy pro Android Auto totiž přesouvá ty nejdůležitější informace a navigační panel blíže k řidiči. Uživatelé žijící v některých z výše zmíněných (a dalších) zemí tak budou moci o něco snáze klepat na tlačítka a třeba zadávat cíl. Google Mapy sami přepnou uživatelské rozhraní na základě toho, zda řídíte pravostranné či levostranné vozidlo. Pokud si ovšem uživatel za ty roky zvykl na staré prostředí, bude jej moci manuálně změnit.

Android Auto
Android Auto

Řídili jste někdy vozidlo s pravostranným řízením?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)