Je to tady! Android Auto dostává očekávanou aktualizaci se spoustou novinek

android auto coolwalk

Google už několikrát odložil aktualizaci pro Android Auto, která by měla přinést uživatelské rozhraní “Coolwalk”, jak jej americký gigant interně označuje. Už jsme si mysleli, že se ho snad nikdy nedočkáme, ale nyní máme velice pozitivní zprávy.

Poslední oficiální informace, které Google vypustil na konferenci Google I/O se dotkly data vydání, které bylo stanoveno na léto. To se sice nepovedlo, avšak firma začala rozesílat uživatelům, kteří jsou přihlášeni do beta testování verzi Android Auto 8.2. Ta konečně přináší očekávanou a vítanou změnu. Nové uživatelské rozhraní přináší hned několik vychytávek a funkcí, které dělají Android Auto mnohem lepší.

Android Auto
Android Auto

A new design for Android Auto

A new design for Android Auto

Začít můžeme u lepšího přizpůsobení displejů jednotlivých automobilů. Každá automobilka totiž používá jiné velikosti i poměry stran, což umí nyní Android Auto využít tak, aby lépe uspořádalo jednotlivá okna a widgety. Přibude také hlavní panel, na kterém uvidíme čtyři aplikace. Ty budou rozděleny do několika kategorií jako komunikace, navigace či média. Každá z těchto kategorií by měla mít vždy viditelného jednoho zástupce, pravděpodobně toho, kterého jste naposledy používali. Samozřejmě můžeme počítat také s tlačítkem pro vyvolání Google Asistenta.

android-auto-coolwalk-dock

Jestliže tedy chcete novinku vyzkoušet, musíte být přihlášení v betě Android Auto. V opačném případě budete muset počkat, než ji Google zavede pro všechny uživatele.

Co říkáte na nové Android Auto?

Zdroj: 9to5google, Mishaal Rahman

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)