Nejnovější Android aplikace z Google Play – výběr toho nejlepšího #2

android aplikace 2

Již přes rok vám každé pondělí přinášíme seriál Nejnovější Android aplikace z Google Play. Celkový součet aplikací všech dílů tvoří obrovské číslo. My jsme se rozhodli, že seriál díl po dílu projdeme a vybereme jen ty nejlepší kousky (10 v každém díle). Náš výběr těch nejlepších aplikací si můžete projít v následujícím článku. Příští týden můžete očekávat další nášup deseti nejlepších aplikací.

Maps Measure

Aplikace Maps Measure pracuje s Google Mapami, na nichž dokáže změřit vzdálenost a výměru ploch. Aplikace nabízí jednoduché rozhraní, ve kterém můžete přepínat mezi satelitním/klasickým zobrazením map a vzdáleností/výměrou plochy.

Maps Measure
Maps Measure

Send Anywhere

Tato aplikace je opravdu skvělá. Když dojde na sdílení souborů vašeho telefonu, nabízí se spousta řešení. Send Anywhere je ovšem tak jednoduchý a rychlý, že ostatním aplikacím pro sdílení dáte košem. Po spuštění aplikace si můžete vybrat, jaký typ souboru se chystáte poslat. Po jeho výběru se vám vygeneruje šestimístná číselná kombinace, která slouží pro stažení souboru. Soubory lze stahovat z prohlížeče nebo přímo z telefonu.

Send Anywhere (File Transfer)
Send Anywhere (File Transfer)

Retrica

Aplikací pro focení není nikdy dost. Retrica je skvělá v tom, že dokáže zobrazit náhled fotografie s filtrem ještě předtím, než snímek pořídíte. Filtrů je na výběr obrovské množství (rovných 80). Při jejich procházení zjistíte, že většina z nich vypadá opravdu dobře.

Retrica - The Original Filter Camera
Retrica - The Original Filter Camera

Snap Clap

Tuto aplikaci naprogramoval slovenský vývojář David Šproch. Snap Clap dokáže pořizovat snímky pouhým tlesknutím. Pokud tedy máte dost toho, že při většině focení zastáváte funkci fotografa a na fotografii chybíte, nesmí vám tato aplikace uniknout.

Snap Clap Camera
Snap Clap Camera

Sleep Cycle Alarm Clock

Sleep Cycle Alarm Clock je inteligentní budík, díky kterému bude váš spánek mnohem kvalitnější. Alespoň to uvádí autoři této aplikace :). Tento budík analyzuje váš spánek a probudí vás v té nejvhodnější spánkové fázi během půlhodinového intervalu před nastaveným časem budíku. Aplikace spolupracuje s pohybovým senzorem vašeho telefonu, jenž na základě vašeho „vrtění v posteli“ dokáže rozpoznat, v jaké fázi se zrovna nacházíte.

Sleep Cycle: Sleep analysis & Smart alarm clock
Sleep Cycle: Sleep analysis & Smart alarm clock

Callistics

S aplikací Callistics získáte přehled o vašich provolaných minutách, propsaných SMS zprávách a využitých datech mobilního internetu. Po spuštění aplikace si v pravém horním rohu můžete zvolit časový interval pro načtení potřebných dat. Pomocí jednoduchých posuvníků pak tento interval můžete více konkretizovat. Aplikace nabízí 4 základní rozhraní, ve kterých můžete získat přehled o příchozích/odchozích hovorech, případně o celkovém počtu provolaných minut a obdobné informace o vašich SMS zprávách a spotřebovaných datech.

Callistics - Data usage, Calls
Callistics - Data usage, Calls

Facetune

S aplikací Facetune si můžete „vytunit“ váš obličej. S Facetune můžete velmi jednoduchým způsobem vybělit vaše zuby, odstranit veškeré nedokonalosti vaší pleti, upravit proporce obličeje a mnoho dalšího. Práce s touto aplikací je velmi jednoduchá, čemuž pomáhají video návody, které jsou součástí téměř každé úpravy.

Facetune - Ad Free
Facetune - Ad Free

Over

Aplikace Over si získala značnou popularitu na platformě iOS, kde si ji stáhlo přes milion uživatelů. Princip této aplikace přitom není kdovíjak originální. V aplikaci Over můžete do vašich fotografií přidávat popisky a nálepky. U vepsaného textu můžete měnit jeho velikost, barvu, styl písma, a také jej můžete otáčet v rámci 360 stupňů.

Last App Switcher

Last App Switcher je poměrně zajímavá aplikace usnadňující multitasking telefonu. Po její instalaci a spuštění se vám na displeji objeví malinké okénko pro přepínání aplikací. Když pak spustíte například internetový prohlížeč a vaši galerii, můžete se tímto okénkem přepínat mezi aplikacemi. Samotné přepnutí je velmi rychlé a zabere mnohem méně času, než kdybyste dlouze podrželi tlačítko home a do aplikace vstoupili tímto způsobem.

LAS: Last App Switcher
LAS: Last App Switcher

Mix by Camera360

Je výborná aplikace pro úpravu fotografií a vytváření vlastních filtrů. S aplikací Mix můžete u vašich fotek upravovat téměř vše, co vás napadne. Ať už se jedná o saturaci, kontrast, expozici nebo o přidávání rozmanitých filtrů, to vše Mix hravě zvládne. Nejzajímavější funkcí je vytvoření filtru podle svých představ.

MIX by Camera360
MIX by Camera360

Vybrali jste si z toho výběru nějaké Android aplikace? Našli jste aplikaci, kterou používáte na základě doporučení našeho seriálu, a chybí vám v tomto výběru? Potom budeme rádi, když nám její název napíšete do komentářů.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)