TOPlist

Uživatelé si stěžují na problémy s Androidem 5.0 Lollipop

lollipop_problemy_ico

Uživatelé, kteří aktualizovali svá zařízení z Androidu 4.4 KitKat na Android 5.0 Lollipop, si relativně často stěžují na nejrůznější problémy. V mnoha případech funguje telefon či tablet hůře než se starší verzí systému, leckdy se také objevují doporučení aktualizaci ještě neprovádět.

Uživatelé si stěžují na problémy s Androidem 5.0 Lollipop Uživatelé si stěžují na problémy s Androidem 5.0 Lollipop

Výtky se nejčastěji týkají komunikace a zvuku, který v některých případech dokonce úplně přestal fungovat. Problémy bývají také s telefonováním, vyhledáváním Wi-Fi sítí a detekcí připojení nabíječky. Další potíže, objevující se především na telefonech Nexus 5, se týkají abnormálně rychlého vybíjení baterie. Podle hlasování na diskuzním fóru XDA zaznamenalo vyšší spotřebu více než 70 % majitelů zařízení s Androidem 5.0, ačkoli se tato verze měla vyznačovat nižšími hardwarovými nároky.

Uživatelé na diskuzním fóru podpory Adobe tvrdí, že některé aplikace jsou bez zjevného důvodu odstraněny z paměti přístroje. „Při pokusu o opětovnou instalaci z Obchodu Play dostanu chybovou hlášku INSTALL_FAILED_DUPLICATE_PERMISSION -505“, stěžuje si jedna z obětí. Nutno podotknout, že uvedený problém se týká programů, založených na technologii Adobe AIR. Jiné aplikace pak pro změnu nereagují na požadavky uživatele. Podle programového manažera Chrise Campbella je chyba na straně Googlu – Campbell řekl, že společnost nezaznamenala uvedenou „kritickou“ chybu před 18. listopadem a nebyla schopna tyto problémy reprodukovat.

Další uživatel hlásí, že po aktualizaci se jeho tablet stal zcela nepoužitelným: „Update zabil můj tablet. Baterie je zcela vybitá a nabíjení zařízení nefunguje“, říká majitel. V dalších ohlasech jsou pak zmiňovány opakované pády a nefungující aplikace. Mnozí litují provedené aktualizace s tím, že starší tablet Nexus 7 „laguje, restartuje se a padají na něm aplikace.“

Redaktor serveru ZDNet se pokusil kontaktovat zástupce Google se žádostí o vyjádření, nicméně ti odmítli celou záležitost komentovat. Připomeňme, že oficiální vydání Android 5.0 Lollipop se konalo 12. listopadu. Aktualizace již užívají majitelé zařízení Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 a Nexus 10.

Android 5.0 Lollipop testujeme na redakčním tabletu Nexus 7 (2012) a výše uvedené potíže jsme nezaznamenali. Subjektivně je ale zařízení o něco pomalejší než s předchozí verzí 4.4.4 KitKat, což je viditelné nejen během hraní her, ale také například při procházení systémového nastavení. Nezachytili jsme potíže s připojením k bezdrátové síti, ani zvýšenou spotřebu baterie (při umírněném používání vydrželo zařízení na jedno nabití tři dny).

Publikované potíže mohou být způsobené více faktory, nejčastěji však kombinací nainstalovaného software a špatné kompatibility některých programů s novým Androidem. Často zařízení oživí obnovení do továrního nastavení, nicméně nemusí to být pravidlem.

Vaše problémy v Androidu 5?

Jak jsou na tom naši čtenáři? Aktualizovali jste telefon či tablet z Androidu 4.4.x na Android 5.0? Podělte se o své zkušenosti a postřehy v diskuzi pod tímto článkem! Pokud jste některý z výše uvedených problémů řešili a vyřešili, podělte se s ostatními o způsob, který fungoval!

Nejste spokojeni s fungováním Androidu 5.0 Lollipop na vašem zařízení? Uvažujete o možnostech návratu k předchozí verzi systému? Pak jsme pro vás připravili návod Jak vrátit Nexus z Androidu 5.0 Lollipop na KitKat nebo Jelly Bean?

Zdroje: Droider, ZDNet.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (357)