Update Android 5.0 developer preview dostupný pro Nexus 5 a 7

developer preview titulka

Google při oficiálním představení Androidu 5.0 Lollipop přislíbil, že od 17. října uvolní, pro smartphony Nexus 5 a tablety Nexus 7 (2013), aktualizovanou developer preview verzi svého mobilního operačního systému a spolu s ní i SDK pro vývojáře. Dostál svému slovu a majitelé těchto zařízení již mohou instalovat nejnovější developer preview verzi, založenou na buildu lpx13d.

Od vydání první developer preview verze, tehdy ještě Androidu “L”, těsně po Google I/O se jedná o druhý update. Ten první dorazil na Nexus 5 a 7 z kraje srpna a přinesl především podporu Google Fit. Nejnovější aktualizace je stále určena primárně pro vývojáře aby usnadnila úpravy jejich aplikací pro plnou kompatibilitu s nejnovější verzí Androidu. K tomu jim má pomoci především nové API a aktualizace v oblasti material designu.

developer preview

Zatím není znám kompletní seznam změn oproti předešlému developer preview. Stále se však nejedná o finální verzi a je možné, že se v ní stále nachází nějaké chyby. Z toho důvodu zatím není běžným uživatelům doporučeno instalovat tyto vývojářské verze pro každodenní používání. Pokud tedy nechcete riskovat žádné nečekané potíže se svým zařízením, raději počkejte na listopad, kdy by se oficiální aktualizace na finální Android 5.0 Lollipop měl dočkat nejen Nexus 5 a Nexus 7 (2013) ale také starší Nexus 4 a Nexus 7 (2012).

Jste majiteli Nexusu 5 nebo 7 (2013)? Pokud ano, vyzkoušeli jste již vývojářskou verzi, nebo čekáte až na uvolnění finální verze Androidu 5.0?

Zdroje: androidcentral.com, xda-developers.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)