Android 4.4.3 bude brzy uvolněn pro Nexus 5, 7 a HTC One GPE

android_443_ico

O připravované aktualizaci na Android 4.4.3 nečtete na SvětAndroida.cz poprvé – v březnu jsme informovali, že Google již toto sestavení testuje, později jsme se podívali na uniklý seznam novinek a oprav, které tato verze přinese.

Android 4.4.3 bude brzy uvolněn pro Nexus 5, 7 a HTC One GPE Android 4.4.3 bude brzy uvolněn pro Nexus 5, 7 a HTC One GPE

Dnes pro vás máme další informace, podle kterých by Android 4.4.3, také známý jako KitKat MR2 (Android 4.4.1 a 4.4.2 se označují jako KitKat MR1), měl být uvolněn formou OTA (“over the air” – vzduchem) přibližně v polovině dubna, tedy možná již příští týden (dle serveru IB Times), nebo v květnu (dle Android Police). Podle serveru The Bitbag dostanou tuto aktualizaci LG Nexus 5, Asus Nexus 7 (údajně 2013 i 2012) a HTC One Google Play Edition. Android Police ale tvrdí, že testování probíhá také na Nexusech 4 a 10, testy na dalších zařízeních prý začnou v následujících týdnech.

Aktualizace opravuje chyby nalezené v dosud poslední verzi 4.4.2 KitKat, včetně poměrně nepříjemného problému, známého jako “mm-qcamera-daemon”, která způsobuje zatěžování procesoru, zahřívání zařízení a rychlé vybíjení baterie (viz aktualita Google pracuje na opravě vážné chyby „mm-qcamera-daemon“, která přehřívala telefon). Z hlediska nových funkcí a změn ale uživatelé nemohou od verze 4.4.3 očekávat nic zásadního, neboť Google schraňuje nové funkce a změny uživatelského rozhraní pro příští hlavní verzi svého operačního systému.

Odpověď na otázku, kdy se přesně dočkáme vydání aktualizace, zatím neznáme, ale minulost ukázala, že Google obvykle uvolňuje updaty v průběhu pracovního týdne, spíše než o víkendu. Navíc, aktualizace vydává v několika fázích, což znamená, že někteří uživatelé budou čekat třeba i několik týdnů.

Zdroje: IB Times, Android Headlines, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)