Android 4.2 dostupný pro Nexus 7

Screenshot_2012-11-13-10-44-44

Počínaje dnešním dnem je dostupná aktualizace Android 4.2 pro Nexus 7. Novinek je hned několik. Kromě vylepšení stability systému a rychlosti odezvy se dočkáme také poměrně dosti  zásadních novinek. OTA aktualizace, tedy aktualizace vzduchem přes Wi-Fi by měla být dostupný brzy, my jsme byli nedočkaví a aktualizovali jsme ručně pomocí root oprávnění a balíčku aktualizace staženého ze serveru google. Pokud máte root, aktualizaci stahujte zde.

  • Více uživatelských účtů
  • Notifikační lišta byla doplněna o lištu s rychlými volbami pro Wi-Fi, Bluetooth, nastavení jasu, odkaz do nastavení, ikonka uživatele
  • Nové widgety hodin
  • Widgety je možné přidávat na zamykací obrazovku
  • Nový fotoaparát
  • Nová galerie s vylepšeným editorem
  • Klávesnice s možností psát gesty

Více uživatelů

Na tabletech (Nexus 7 a Nexus 10) se nyní naskýtá možnost mít na jednom zařízení více uživatelských účtů, což mnoho z nás očekávalo již dlouho. opravdu se jedná o plnohodnotné uživatele, kteří mají oddělené nejen nastavení systému, ale také aplikace (widgety), zkrátka vše mimo multimédií v interní paměti. Samotné přepínání uživatelských účtů probíhá na zamykací obrazovce a trvá někdy i 5 vteřin, než se změní nastavení systému. Zajímavostí pak je, že v nastavení spotřeby baterie vidíte ostatní uživatele jako samostatnou položku, takže víte, kolik baterie spotřeboval jiný uživatel.

Screenshot_2012-11-13-10-44-44
Screenshot_2012-11-13-10-45-36

 Galerie s vylepšeným editorem a fotoaparát

Mezi novinky, které stojí za to více rozepsat je určitě nová galerie se zabudovaným editorem, který nabízí opravdu spousty nastavení a oblíbených efektů. Určitě vás zaujme nastavení barev pomocí křivky nebo například možnosti zaostření o barevných efektech ani nemluvě. Nezapomnělo se ani na samotnou galerii, která má lehce upravené grafické rozhraní. Nového kabátku se dočkala také samotná aplikace fotoaparátu, která však na Nexusu 7 ani nestojí za řeč, protože převážná většina novinek (Photo Sphere) na něm není funkční kvůli absence zadní kamery. Přední kamerou však můžete fotit.
Screenshot_2012-11-13-10-57-21

Screenshot_2012-11-13-10-52-06

 Zamykací obrazovka

Změny se dočkala i zamykací obrazovka, která nově kromě výběru uživatele zobrazuje i widgety. Widgety můžete umístit do horní části obrazovky místo hodin, vždy 1 widget na obrazovku. Widgetů můžete mít i více a přepínáte se mezi nimi jako byste se přesouvali na ploše mezi plochami, tedy šoupáním do stran a fungují stejně jako widgety na ploše, takže například ve widgetu pro gmail můžete listovat.

Screenshot_2012-11-13-10-42-34

Vaše poznatky

Máte již 4.2 na vašem Nexusu 7? Jaké pozorujete změny? Přijde vám tablet svižnější, jak vnímáte změny? narazili jste ještě na nějaké novinky, dejte nám vědět do komentáře pod článkem.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)