Android 4.2.2 spatřen na Galaxy Nexusu. Přijde v polovině února?

a422

V polovině ledna zaujalo zahraniční média video, na kterém redaktoři serveru SmartMania.cz představovali LG Nexus 4 s Androidem verze 4.2.2. Video následně “zmizelo” z Youtube.

Minulý týden přišel server iDigitalTimes s informací, že zaměstnanci společnosti Google testují aktualizaci Androidu 4.2 Jelly Bean, která přinese převážně opravy dosud nalezených chyb. Na podrobnější informace o tom, co přesně by měl přinést systém, jež s největší pravděpodobností ponese číslo 4.2.2, si ovšem budeme muset počkat až na oficiální vydání.

Android 4.2.2 na Galaxy Nexusu (foto: Ian Kar) Android 4.2.2 na Galaxy Nexusu (foto: Ian Kar)

Testování Androidu verze 4.2.2 zaměstnanci Google na jejich soukromých Nexusech 4, 7, 10 a Galaxy Nexusech potvrzuje také International Business News (IBN), který se odkazuje na “nejmenované zdroje uvnitř firmy”. Testující údajně nezaznamenali žádné zásadnější změny v uživatelské zkušenosti. Pouze jeden z uživatelů si všiml opravení problému při streamování skrze Bluetooth, která se projevovala na Nexusu 7 – s Androidem 4.2.2 se již stream nezadrhává.

Android 4.2.2 na Galaxy Nexusu (foto: Ian Kar) Android 4.2.2 na Galaxy Nexusu (foto: Ian Kar)

Server Android Community již 11. ledna reportoval, že Google hodlá uvolnit aktualizaci na Android 4.2.2 ve vybraných zemích – konkrétně se mluvilo o Brazílii a Malajsii. Podle zprávy na několika Nexusech 4 vyrobených právě v Brazílii po vybalení z krabice již běží Android verze 4.2.2. Se stejnou informací přišel také jeden malajsijský server, který ji ale krátce po vydání stáhnul.

Oficiální uvolnění aktualizace na Android 4.2.2 pro všechna zařízení Nexus je očekáváno mezi polovinou února a polovinou března.

Zdroje: iDigitalTimes, International Business News a AndroidSPIN.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek