Android 1.6 Donut se pro ČR a možná i část Evropy opozdí

No Image-02

Dnes se první majitelé telefonů T-Mobile G1 ve Spojených státech dočkali aktualizace Androidu na verzi Donut, v dalších dnech pak budou následovat další přístroje (myTouch 3G) i uživatelé.

Pro české a zřejmě i některé evropské majitele Google telefonů to však tímto prozatím končí, na své verze aktualizačního balíku Donut si totiž ještě počkáme. Důvodem neplánovaného zpoždění by měla být chyba, která se objevila v ne-anglických jazykových verzích distribuce. Náprava a rozeslání opravené verze systému mezi koncové uživatele by podle odhadů Jiřího Janečka z českého T-Mobilu mohla zabrat i několik týdnů.

…uvolnění nové verze softwaru pro zákazníky mělo původně proběhnout ve stejném termínu jako například ve Spojených státech. Byla ale objevena chyba v systému ve všech jazykových verzích kromě angličtiny, a nyní čekáme na aktualizovanou verzi SW od dodavatele.

Termín rozesílání zákazníkům je proto těžké odhadnout. Příprava a odzkoušení nové verze by měla podle odhadů zabrat řádově týdny.

Jiří Janeček, T-Mobile ČR

Jak to bude s aktualizací HTC Hero není také zatím jisté. HTC na svých amerických stránkách ještě pro Hero nevytvořilo sekci s aktualizacemi. Právě odtud by se ale mohla aktualizace stáhnout a do telefonu nainstalovat přes počítač pomocí aplikace Update Utility, jako je tomu u systému Windows Mobile.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)