Android 12 možná dost změní vzhled ikon. Líbí se vám?

android 12 ikony

Spolu se systémem Android 12 jsme se dočkali také nového designu Material You, který možná dost změní mimo jiné vzhled ikon. Nové rozhraní se více přizpůsobuje tapetě a vybere ideální barvy v celém systému. O této novince jsme ale doposud neslyšeli.

Android 12 možná změní vzhled ikon

Změna vzhledu byla potvrzena u notifikací, pozadí různých aplikací či oznamovacího centra. Přibývají ale další důkazy o tom, že by se Material You mohlo vztahovat i na ikony, které pravděpodobně změní barvu podle toho, které budou dominovat na vaší tapetě. Na tuto novinku přišli vývojáři kdrag0n a Kieron Quinn v Android 12 Beta 2. V současné době se však novinka vztahuje pouze na Google aplikace jako jsou Zprávy, Google Fotky či Telefon.

Na uvedených screenshotech, které přinesl server AndroidPolice můžete vidět, jak novinka vypadá v akci. Jsme zvědaví na to, zda se novinka dostane i do finální verze systému, popřípadě kolik aplikací bude podporováno.

Jak se vám design ikon líbí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)