Android 12 dá mobilům právo na odemykání auta. Ale kterým?

Android 12 odemykání auta mobilem Pixel Samsung

Google letos v březnu oznámil, že chce v rámci nové aliance a spolupráce s úřady dostat do mobilů se systémem Android digitální řidičské průkazy. V květnu pak přidal také tzv. Digital Car Key neboli mobilní náhradu klíčů pro odemykání vozů. Skloňován při tom logicky byl Android 12 a jak se zdá, jeho ostré vydání by minimálně jednu tuto možnost mohlo skutečně přinést. Konkrétně odemykání auta mobilem je zmíněno hned na několika místech v kódu Google Play Services v poslední verzi v21.39.15.

Již dříve americký gigant zmínil, že k otevírání vozu se počítá jak s technologií NFC, tak i se stále populárnější UWB. V prvním případě by bylo potřeba telefon přiložit k zámku, u druhé varianty by nebylo nutné jej ani vytahovat z kapsy. Nové části kódu prozrazují, že “otisky” klíčů či dokladů se budou ukládat ve službě Google Pay a budou vyžadovat nastavený zámek displeje.

Samsung Digital Key odemykání auta

Zajímavé na tomto kroku je, že od jara se o funkcích téměř nemluvilo a nebyly o nich zmínky ani v několika beta verzích připravovaného systému. Teď už ale Google něco kuje a může se stát, že zavedení této možnosti bude korespondovat s datem oficiálního vydání nového Androida a uvedení mobilů řady Pixel 6.

Nové Pixely by měly být první telefony, které se tohoto privilegia dočkají. Současně se už dříve mluvilo o tom, že stejnou možnost dostanou některé Samsung Galaxy telefony. Zavedení bude mít ale současně i regionální omezení a novinka se bude pravděpodobně týkat jen některých vybraných vozů. Těžko teď tedy odhadovat, kolika kombinací mobil + auto + konkrétní země se bude novinka po zavedení týkat.

V jaké kombinaci mobilu a auta byste toto využili?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)