TOPlist

Upgrade na Android 10 míří na další značky. A dál to půjde i rychleji

upgrade na Android 10

Škála různých verzí Androidu a jeho nadstaveb ve všemožných telefonech je problém, který by mohl být postupně stále menší. Takzvaná fragmentace trápí nejen výrobce, kteří jsou plně zaměstnaní „navlékáním“ nejnovějších systémů na jejich přístroje, ale také samotný Google. Ten společně s uvedením osmé verze Androidu spustil projekt Treble, jenž má za cíl aktualizovat mnohem rychleji díky rozdělení systému do modulů. Podle posledních dat se ukazuje, že projekt nese první ovoce a dalším efektem by mohl být velmi rychlý upgrade na Android 10 i u dalších značek.

Upgrady na novější systém se stále zrychlují. Na verzi 9 Pie se podařilo během prvního roku jeho používání aktualizovat 22,6 % všech Android zařízení na světě, což je velmi dobrý výsledek. Stojí za tím právě projekt Treble a také užší spolupráce s výrobci. Google ve svém blogovém příspěvku uvedl, že průměrný čas přechodu z osmé na devátou verzi dokázal dostat pod hranici tří měsíců. Další upgrade na Android 10 by pak měl být ještě rychlejší. Současně s touto informací také zveřejnil seznam výrobců, kteří ještě do konce roku do svých zařízení nejnovější Android vloží.

rychlost přechodu z androidu oreo na pie

Do výčtu patří Samsung, LG, ASUS, Motorola, OPPO, Realme, Sharp, Sony, Transsion a Vivo. Ti by měli co nevidět některé své přístroje se starším systémem upgradovat na Android 10. Tento pozitivní trend spojený s projektem Treble ocení pravděpodobně zejména zákazníci Samsungu. Ten je často kritizovaný právě za jeho pomalé upgradování přístrojů na novější verze Androidu.

Čekáte na Android 10 do vašeho telefonu?

Zdroj: gsmarena.com

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)