Algoritmus Googlu dokáže z fotek odstranit vodoznak

algoritmus-googlu-odstranit-vodoznat

Společnost dokázala, že vodoznaky vložené do fotografií lze bez větších problému odstranit jednoduchým algoritmem. Jednoduchý algoritmus Googlu si tak dokáže poradit s obrázky, které jsou kryté ochranným vodoznakem kvůli neoprávněnému kopírování.

Algoritmus Googlu dokáže dokonale odstranit vodoznak z obrázků

Na konferenci na Havaji týkající se umělé inteligence, Google představil projekt, jehož technologie umělé inteligence dokáže lépe analyzovat, co je na obrázku vyobrazeno. Konkrétně je systém schopen analyzovat vodoznak, odstranit ho a dotvořit chybějící obraz.

Odborníci vysvětlují, že algoritmus Googlu funguje bez zásahu člověka. Ten na obrázcích rozpozná vodoznak a vymaže ho. Nabízí se zde samozřejmě zneužívání třetí stranou a porušování autorských práv. Pro Google se jedná o poměrně neobvyklý projekt.

algoritmus-googlu-obrázek-autorska-prava

Proces vymazání lze také překazit, pokud bude do obrázku přidán takový vodoznak, který po automatickém odstranění bude zanechávat artefakty.

Potřebovali jste někdy odstranit vodoznak? Použili jste k tomu nějaký program?

Zdroj: gadgets.ndtv.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)