Menu

Algoritmus Googlu dokáže z fotek odstranit vodoznak

Společnost dokázala, že vodoznaky vložené do fotografií lze bez větších problému odstranit jednoduchým algoritmem. Jednoduchý algoritmus Googlu si tak dokáže poradit s obrázky, které jsou kryté ochranným vodoznakem kvůli neoprávněnému kopírování.

Algoritmus Googlu dokáže dokonale odstranit vodoznak z obrázků

Na konferenci na Havaji týkající se umělé inteligence, Google představil projekt, jehož technologie umělé inteligence dokáže lépe analyzovat, co je na obrázku vyobrazeno. Konkrétně je systém schopen analyzovat vodoznak, odstranit ho a dotvořit chybějící obraz.

Odborníci vysvětlují, že algoritmus Googlu funguje bez zásahu člověka. Ten na obrázcích rozpozná vodoznak a vymaže ho. Nabízí se zde samozřejmě zneužívání třetí stranou a porušování autorských práv. Pro Google se jedná o poměrně neobvyklý projekt.

algoritmus-googlu-obrázek-autorska-prava

Proces vymazání lze také překazit, pokud bude do obrázku přidán takový vodoznak, který po automatickém odstranění bude zanechávat artefakty.

Potřebovali jste někdy odstranit vodoznak? Použili jste k tomu nějaký program?

Zdroj: gadgets.ndtv.com

 

Komentáře

Милан4еха

22.8.2017 8:16

Vodoznak na fotce nemusi znamenat, ze ho tam dal autor snimku. Ja jsem videl dost svojich “free” fotek s cizim vodoznakem. Takze preji uspech tomuto projektu! Souhlas na pouziti moji fotky davam dost casto, ale je velka drzost slozit jeste vodoznak!

Pavel_Bezak60

22.8.2017 12:22

já sem pro. Občas hledám nějáké fotky, a když najdu skvělou, je tam ten blbý vodoznak.

PanDotaz34

22.8.2017 12:54

To: Pavel_Bezak60

Takže chceš používat fotky z fotobanek, beztoho aniž by jsi musel za ně platit. Dobrý zloděj teda jseš…

Pavel_Bezak60

22.8.2017 13:51

Já je používám pro vlastní potřebu. A to není nelegální.

RSS (komentáře k článku)