Umí váš pošťák anglicky? Chytré zvonky od Amazonu se naučily mluvit

Alexa v Ring Doorbell Pro

Amazon oznámil novou funkci ve svých chytrých zvoncích Doorbell Pro (zvonky spadají pod společnost Ring, kterou Amazon vlastní). Chytré zvonky se naučily mluvit, odteď bude v zvoncích Ring Doorbell Pro mluvit Alexa (virtuální asistent). To systému chytrého zvonku umožní mluvit s lidmi, kteří přijdou k vašim vstupním dveřím. Nová funkce se jmenuje Alexa Greetings a její fungování vyžaduje, abyste měli předplatné Ring Protect, které začíná na 3 $ měsíčně (cca 63 Kč). Alexa bude schopná zeptat se vašich návštěvníků, co chtějí a jaký je důvod jejich návštěvy. Virtuální asistent nechá návštěvníky nahrát krátký vzkaz, v případě že nebudete doma a oni o to budou mít zájem.

Pokud nebudete doma a přijde pošťák/doručovatel, řekne mu Alexa kde má nechat balíčky. To bude samozřejmě možné pouze za předpokladu, že bude doručovatel ochotný mluvit s robotickým zvonkem a hlavně bude rozumět anglicky. Alexa v Ring Doorbell Pro není jediná novinka. Amazon oznámil funkci připravených odpovědí, která by měla fungovat na většině zvonků i bez předplatného.

Ring - Always Home
Ring - Always Home

Funkce připravených odpovědí umožní vybrat předpřipravenou odpověď, které se přehraje např., když k vám někdo přijde a vy nebudete doma. Půjde o fráze: „Nejsme doma, ale pokud chcete zanechat zprávu, teď můžete“ nebo „Prosím nechte balíček před dveřmi.“ Poslední novinka vedle Alexa Greetings a připravených odpovědí je upozornění na pohyb. Tato novinka bude jenom v některých vyšších řadách zvonků a bezpečnostních systémů.

Alexa řeknou komukoliv, kdo bude v okolí bezpečností kamery, že systém nahrává obraz, v případě že detekuje pohyb. Taková funkce by mohla odradit všemožné zvědavce od vstupu na pozemek. Všechny nové funkce – Alexa Greetings, připravené odpovědi a detekci pohybu lze v aplikaci pro Android i iOS zapnout nebo vypnout.

Introducing Alexa Greetings on the Ring Video Doorbell Pro

Introducing Alexa Greetings on the Ring Video Doorbell Pro

Jak moc půjde využít Alexa Greetings v Česku?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)