Aktuální informace o COVID-19 stručně a jasně, MZČR přináší mobilní info kartu

aktuální informace covid-19 koronavirus

Koronavirus SARS-CoV-2 a s ním spojené onemocnění COVID-19 zasáhly takřka celý svět. Řada z nás proto každodenně sleduje stále přibývající počty nakažených a vyléčených, stejně jako aktuální informace související například s novými vládními opatřeními. Zprávy o koronaviru se na nás tak valí ze všech stran, přičemž může být mnohdy obtížné se v nich zorientovat.

Počty nakažených, nařízení vlády a obecné informace o COVID-19

Určité řešení tohoto problému nabízí Ministerstvo zdravotnictví České republiky, které mimo virtuální sestry Anežky, poháněné umělou inteligencí, před nedávnem vytvořilo také mobilní info kartu, která v sobě shrnuje veškeré zásadní informace. Můžete tak mít vždy po ruce přehled o počtech testovaných, nemocných, uzdravených a usmrcených obyvatel.

Druhá strana karty seskupuje aktuální informace od MZČR, tedy nejrůznější mimořádná opatření a podobně. K nahlédnutí jsou zde také obecné informace, vydané tiskové zprávy a užitečné kontakty v podobě bezplatných infolinek či odkazu na již zmíněnou virtuální sestru Anežku, která může pomoci zodpovědět případné dotazy kolem koronaviru. Mimo tuzemskou situaci pak info karta o COVID-19 pomáhá informovat také o aktuálním dění ve světě.

Jak info kartu „nainstalovat“ do zařízení

Info karta MZČR je zprostředkována aplikací YourWallet. Pokud tedy aplikaci prozatím ve svém zařízení nemáte, je v první řadě nutné ji nainstalovat z obchodu Google Play. Pak už jen stačí naskenovat QR kód z webu MZČR a info karta o COVID-19 se přidá do zařízení.

Yourwallet
Yourwallet

Přední strana zobrazuje zmíněné statistiky. Pro sledování aktuálních výnosů a novinek stačí kartu otočit, kliknutím na ikonu tří teček ve spodní části obrazovky. Kartu je v případě potřeby možné kdykoli odstranit prostřednictvím ikony koše v pravém horním rohu.

Z jakého zdroje čerpáte informace o COVID-19 vy?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)