Aktualizace TeamVieweru přináší přenos souborů

teamviewer nahled

Minulý týden vyšla aktualizace TeamVieweru – jedné z nejlepších aplikací pro vzdálené ovládání počítače. Nová verze nese číslo 7.0.632 a nejzásadnější novinkou, kterou přináší, je možnost obousměrného přenosu souborů mezi počítačem a mobilním telefonem. Nabídku najdete v dolní liště pod tlačítkem Soubory, následně můžete pracovat se soubory v telefonu a na vzdáleném počítači podobně, jako v jakémkoli “dvouokenním” diskovém manažeru.

Praktických využití je celá řada, počínaje možností odeslat fotografie a videa do stolního PC, přes možnost stáhnout si z domácího či pracovního počítače dokument, který aktuálně potřebujete na jednání, a konče například zálohou důležitých souborů.

TeamViewer nyní umožňuje přenášet soubory z telefonu do počítače TeamViewer nyní umožňuje přenášet soubory z telefonu do počítače

Kromě přenosu souborů slibuje TeamViewer 7.0.632 také vyšší stabilitu.

Aplikaci TeamViewer for Remote Control lze na telefon nainstalovat a používat zcela zdarma, v případě instalace na počítač je TeamViewer zadarmo pouze pro nekomerční použití. Programů pro vzdálené ovládání PC je celá řada, nicméně TeamViewer se od většiny liší tím, že nevyžaduje otevření žádných portů na routeru/firewallu. Aplikace dokonce ani není nutné instalovat, což je užitečné, pokud váš klient potřebuje rychlou pomoc a nemá administrátorská práva – v takovém případě stačí TeamViewer pouze spustit a sdělit správci číslo relace a dočasné heslo.

TeamViewer nyní umožňuje přenášet soubory z počítače do telefonu TeamViewer nyní umožňuje přenášet soubory z počítače do telefonu

 

TeamViewer Remote Control
TeamViewer Remote Control

Zdroje: Android Police a Droid Matters.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)