Menu

Vyzkoušeno: Aktualizace na ICS pro nebrandovaný SGS2 (XEZ) v Kies

Všichni, kdo jsme netrpělivě čekali na oficiální aktualizaci pro Samsung Galaxy S II (verze XEZ), tedy oficiální CZ distribuci, jsme se dnes dočkali. Aktualizace je dostupná přes Kies (FOTA mi ji nenabídlo).

Aktualizace proběhla vpořádku během pár minut a nyní už vše běží jak má. Pro jistotu jsem si před aktualizací udělal zálohu. Přesto mi po aktualizaci v telefonu vše zůstalo, od kontaktů, přes SMS, až po fotky a dokonce i nějaké nastavení (vyzvánění, pozadí plochy). Snad jen  widgety a ikony v menu potřebují roztřídit do původního stavu.

 

Ihned jsem vyzkoušel novou funkci na odemykání obrazovky, tzv. face unlock, který mi funguje perfektně. Nezdá se mi však, že by telefon byl svižnější a pracoval rychleji. Naopak se mi párkrát stalo, že se obrazovka na zlomek vteřiny zasekla – takové drobné trhnutí při přechodu na jinou obrazovku. Ale nic, co by mě omezovalo při práci, jen jsem na to u verze Gingerbread nebyl zvyklý. Dále se změnil font. To se mi jeví jako příjemná změna, jen smajlíci v SMS jsou dle mého názoru velice prapodivní. Tak si užívejte ICS a pište do komentářů vlastní postřehy z nové verze :-).

Tato zprávička byla zaslána čtenářem (Tom) portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

Upravil: Jan Šesták

 

Komentáře

Tom

Tom

26.4.2012 14:12

Ještě dodám, že wipe už jsem provedl po nahrání ICS, takže tím by to být nemělo…

Dieselboy

Dieselboy

26.4.2012 17:11

Uz i O2 vypustilo “svuj” ICS (LP7). Muzete stahovat pres Kies.

Milan

Milan

26.4.2012 19:14

Dieselboy má pravdu, update u O2 na ICS přes Kies se zdařil, zmizely jen widgety, vše ostatní na svém místě!!! Perfektní!!!

Lewak

Lewak

26.4.2012 23:51

U mě zatím po 2 dnech bez větších problémů. Jenom GO luncher se seká jako… Baterka vydrží o něco déle, ale jediná věc co zatím nejede jak má je face unlock. Už při troše horších světelných podmínkách nerozpoznává obličej.. Takže podle mě jenom takovej reklamní tah, alá mám víc pixelů a GHz, tak jsem víc cool.. Jinak naprostá spokojenost

Henry

Henry

27.4.2012 1:25

Když flashnu 2.3.5. přes ODON, přicházím tím o záruku? Nebo je to normálně oficiální cesta jak provést downgrade?

Marťas

Marťas

27.4.2012 7:09

Dvoudenní zkušenosti s ICS nebrandovaný SGS2. Aktualizace jsem si téměř nevšiml, proběhla sama přes OTA a bez problémů. Systém by zřejmě potřeboval WIPE, ale to bych přišel o nainstalované programy, bez kterých se neobejdu – např. Sygic. Rychlosr srovnatelná s GB 2.3.4, nic se neseká, ALE velmi pozitivní změna v zobrazení web stránek i aplikací typu PC World. OTA update byl za odměnu za věčné čekání – Kies je velká slabina Samsungu.

D.u.b

D.u.b

27.4.2012 12:28

telefon mam koupeny v alze a stale mam prd. ICS v nedohlednu.

D.u.b

D.u.b

27.4.2012 12:49

tak jim krivdim…. I9100XXKI4 mi prave nabydnul aktualizaci…. :o) Slava

Chlastas

Chlastas

27.4.2012 19:40

Tak jsem aktualizoval, phone šlape v pořádku až na pomalejší připojení k wifi a mnohem častější zatuhnutí programů :( Nevíte co s tím nebo máte stejný problém? napiště :) Chlastas@gmail.com

androidak

androidak

27.4.2012 21:06

Zatím jediné co mě zklamalo je to, že z nějakého důvodu odstranili možnost nastavit Proxy v detailech síťového nastavení. Teď už se asi bez rootu neobejdu. :-(

william.riker

william.riker

1.5.2012 11:25

uz sem taky aktualizoval, pred i po aktualizeci jsem provedl wipe. Az na par vylepseni v TW a fontu zadna velka zmena, google aplikace maji novej design, jen se mi obcas trha mapa a latitude, obcas mi pripada ze musim cekat nez se nacte kontaktlist pro vyber prijemce

RSS (komentáře k článku)