Aktualizace Map Google přináší synchronizaci s desktopem

mapy_ikona

Google dnes v noci vydal aktualizaci svých Map Google. Nová verze s číslem 6.12.0 slibuje především lepší synchronizaci s desktopovou/webovou verzí – konkrétně má umožnit synchronizovat uživatelům výsledky vyhledávání mezi počítačem a mobilním zařízením. Pokud si chcete vyzkoušet, jak to funguje, musíte být přihlášení ke svému účtu a musíte mít povolené ukládání historie.

“Psaní na telefonu je pomalé a naším cílem je snížit nutnost psaní, jak je to jen možné,”  říká viceprezident pro Mapy Google Brian Mcclendon. Nová funkce synchronizace díky automatické predikci zadávaného textu umožňuje mnohem snazší vyhledání míst, která jste předtím hledali na vašem počítači.

Stačí napsat dvě písmenka a Mapy na prvním místě nabídnou adresu, kterou jsme hledali na počítači

Stačí napsat dvě písmenka a Mapy na prvním místě nabídnou adresu, kterou jsme hledali na počítači

Další novinkou je nový způsob, jak přiblížení (“zoomování”) map, určený pro použití jednou rukou: nejprve dvakrát tapněte do mapy, pak můžete přibližovat nebo oddálovat obraz tahem prstu.

Oficiální seznam novinek verze 6.12.0 vypadá následovně:

  • Přístup k ploše a historii mobilního vyhledávání prostřednictvím Mých míst.
  • Lupa jednou rukou; dvakrát klepněte, potom přidržte prst a posunutím přibližte nebo oddalte zobrazení.

Novinka přichází krátce poté, co Apple začal uvolňovat nový iOS 6, ve kterém jsou Mapy Google nahrazeny vlastními (dle mnoha zdrojů nepříliš podařenými) podklady. Apple navíc podobnou funkci nenabízí – ostatně nemá ani jak, neboť neprovozuje vyhledávač, který by mohl shromažďovat údaje o tom, co jste hledali.

Aktualizace na poslední verzi by měla proběhnout automaticky, případně ji můžete aktivovat v Obchodě Play v sekci Moje aplikace. Pokud Mapy Google v telefonu nemáte, můžete si je stáhnout přes následující odkaz.

Mapy
Google Inc.
Verze Liší se dle zařízení (19. 9. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení

9aio3ElV10jPfpIfwMwilah+80lTQAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Zdroje: Android Community, Phandroid a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)