Menu

Aktualizace Map Google přináší synchronizaci s desktopem

Google dnes v noci vydal aktualizaci svých Map Google. Nová verze s číslem 6.12.0 slibuje především lepší synchronizaci s desktopovou/webovou verzí – konkrétně má umožnit synchronizovat uživatelům výsledky vyhledávání mezi počítačem a mobilním zařízením. Pokud si chcete vyzkoušet, jak to funguje, musíte být přihlášení ke svému účtu a musíte mít povolené ukládání historie.

Mapy Google verze 6.12.0

Mapy Google verze 6.12.0

“Psaní na telefonu je pomalé a naším cílem je snížit nutnost psaní, jak je to jen možné,”  říká viceprezident pro Mapy Google Brian Mcclendon. Nová funkce synchronizace díky automatické predikci zadávaného textu umožňuje mnohem snazší vyhledání míst, která jste předtím hledali na vašem počítači.

Stačí napsat dvě písmenka a Mapy na prvním místě nabídnou adresu, kterou jsme hledali na počítači

Stačí napsat dvě písmenka a Mapy na prvním místě nabídnou adresu, kterou jsme hledali na počítači

Další novinkou je nový způsob, jak přiblížení (“zoomování”) map, určený pro použití jednou rukou: nejprve dvakrát tapněte do mapy, pak můžete přibližovat nebo oddálovat obraz tahem prstu.

Oficiální seznam novinek verze 6.12.0 vypadá následovně:

  • Přístup k ploše a historii mobilního vyhledávání prostřednictvím Mých míst.
  • Lupa jednou rukou; dvakrát klepněte, potom přidržte prst a posunutím přibližte nebo oddalte zobrazení.

Novinka přichází krátce poté, co Apple začal uvolňovat nový iOS 6, ve kterém jsou Mapy Google nahrazeny vlastními (dle mnoha zdrojů nepříliš podařenými) podklady. Apple navíc podobnou funkci nenabízí – ostatně nemá ani jak, neboť neprovozuje vyhledávač, který by mohl shromažďovat údaje o tom, co jste hledali.

Aktualizace na poslední verzi by měla proběhnout automaticky, případně ji můžete aktivovat v Obchodě Play v sekci Moje aplikace. Pokud Mapy Google v telefonu nemáte, můžete si je stáhnout přes následující odkaz.

Mapy
Google Inc.
VerzeLiší se dle zařízení (19. 9. 2012)
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Android Community, Phandroid a Android Police.

 

Komentáře

Yupa

Yupa

20.9.2012 9:08

To s tím našeptáváním mi dělají i moje současné mapy (6.11.1) a dělaly to i ty předtím i ty předtím i ty předtím :) Je to super, na kompu si najdu adresu mrknu jak tam asi pojedu a cestou do auta si to ťuknu do navigace…

DallasCZ

DallasCZ

20.9.2012 9:32

Mám takový dotaz ohledně google maps. Je možné, když si vytvořím v desktopové verzi trasu kterou pojedu třeba na hory a uložím si ji, abych ji pak našel i v mobilní verzi?zkoušel jsem to dvakrát a nepodařilo se.děkuji

Mart78

Mart78

20.9.2012 9:36

DallasCZ > to jsem taky hledal a nenašel jsem.. bylo by to supr, najít si trasu na desktopu a v mobilu se podle ní nechat navigovat

DallasCZ

DallasCZ

20.9.2012 9:38

Tak já si ji v desktopu vytvořím, uložím…v mobilu v google maps si ji načtu, ale jakmile kliknu na “navigovat” zeptá se mě znovu na výchozí bod a cílový bod a udělá si trasu sám… :-( To je tak těžký tu vytvořenuo trasu co si načte do map přehodit do navigace?

Tomas

Tomas

20.9.2012 9:44

kdyz si na pocitaci najdu trasu a ulozim, je pak na mobilu ve vrstvach v moje mapy…

Lukáš

Lukáš

20.9.2012 9:47

No mělo by to jít přes “My Places”… V mapách na webu si vytvoříš trasu a když sjedeš úplně pod popis cesty tak je tam “Save to My Maps”… tak si to uložís a pak to můžeš najít na telefonu v “My Places”

Tajo

Tajo

20.9.2012 9:54

Pry v te nove verzi uz neni Latitude jako samostatna aplikace, ale je k ni pristup jen pres Mapy. Je to tak?

Slavek

Slavek

20.9.2012 9:55

Po aktualizaci mi uplne zmizela ikona Latitude. Mate nekdo stejny problem?

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

20.9.2012 10:00

To: DallasCZ
Dobrý den,

mělo by být možné uložení nějaké části mapy pro použití offline (v menu Zpřístupnit offline). Ale pokud vím, není možné v takto uložené mapě vyhledávat, ani např. najít trasu.
Co se týká plánování trasy – v aplikaci Navigace by mělo být možné nechat si naplánovat trasu při připojení k Internetu, a pak se nechat navigovat offline. Nicméně nevím, zda to funguje, když Navigaci mezi tím vypnete a znovu zapnete.
Přímo v Mapách ale, alespoň co jsem zkoušel, uložení trasy nefunguje.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

20.9.2012 10:01

To: Mart78
Máte pravdu, to by byla pěkná funkce.
Pokud se nemýlím, umí to snad Waze.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

20.9.2012 10:02

To: Tomas
Aha, vida, to jsem nevěděl :) Díky za tip!

DallasCZ

DallasCZ

20.9.2012 10:03

Tak to přesně dělám..uložím do “moje mapy”. Otevřu v mobilu google maps, najedu na vrstvy vyberu moje mapy a vyberu tu trasu. Trasa se načte, jenže jakmile u trasy kliknu na tlačítko “navigovat” vyskočí okno kde mám zadat počátek a cíl cesty…a když to vyplním,tak s emi stejně načte trasa kteoru si určí googlemaps :-(

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

20.9.2012 10:05

To: Tajo
Vida, té zmizelé Latitude jsem si nevšiml. Teď jsem to otestoval, a když se pokouším spustit Latitude přes ikonu na ploše, hlásí to, že aplikace není nainstalována. V seznamu nainstalovaných programů Latitude skutečně není.
Přímo v Mapách jsem způsob, jak se přihlásit k místu “check-in”, nenašel.
To vypadá spíš na nějakou chybu. Je divné, že by Google tak zásadní změnu neměl v change-logu.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

20.9.2012 10:05

To: Slavek
Ano, viz výše.

Tajo

Tajo

20.9.2012 10:09

Diky za otestovani, tak to ja s updatem jeste asi pockam.

v6ak

v6ak

20.9.2012 10:31

To zoomování vypadá dobře. Já kvůli tomu telefon přemlouval, že neumí multitouch, aby mi zobrazil zoomovací tlačítka. Snad se toto rozšíří i do dalších aplikací, ideálně do UI frameworku Androidu.

Pascal

Pascal

20.9.2012 10:53

To zoomovanie je pekne, jednym prsom netreba druhu ruku.

Rocky

Rocky

20.9.2012 11:14

Tak jsem to zkoušel, podle rady Lukáše, ale nedaří se mi uložit vytvořenou trasu. Nemůžu najít to “Save to my maps”. Místo toho tam mám odhad ceny paliva :-(

Lukáš

Lukáš

20.9.2012 12:04

Tak jsem to teď zkoušel… Podle návodu, který jsem napsal výše, jsem si našel trasu v mobilu a rozkliknul ji.

Jak již někteří psali, vyhodí to dotaz na počáteční a konečný bod trasy, ale když dám přímo navigovat (bez vyplnovani bodů), tak to naviguje podle té trasy, kterou jsem si uložil přes web…

Jinak “Check in” sem našel v drop-down menu hned pod “My Places”…

@Rocky: mám mapy i celý Chrome v angličtině, tak nevím, jestli se to třeba v české verzi nezobrazuje jinde. Ale je to hned pod posledním bodem “slovního” popisu trasy v levém panelu

THeBaNDiT

THeBaNDiT

20.9.2012 14:46

Robia všetko možné, ale aby povolili Navigáciu aj pre Slovensko, to nie. :(

Bublaf

Bublaf

20.9.2012 17:55

Navigace Googlu je skvělá a často ji využívám, ale v posledních pár měsících se potýkám s problémem. Nedaří se najít ani hlasově ani vepsáním některé hlavně malé obce, které asi spadají pod obce větší (asi PSČ).

Bublaf

Bublaf

20.9.2012 18:04

Navigace Googlu je skvělá a často ji využívám, ale v posledních pár měsících se potýkám s problémem. Nedaří se najít ani hlasově ani vepsáním některé hlavně malé obce, které asi spadají pod obce větší (asi PSČ). Prostě je to nenalezne. Pokud neznáte obec pod kterou spadají, tak se nedá navigace použít. A když zahrnete tu obec pod kterou ta menší spadá do vyhledávacího dotazu, tak vám to zobrazí, že naviguje do nadřazené obce s číslem popisným menší obce, ale dovede vás správně. Je to hodně matoucí. Příklad: chcete navigovat do obce Ladín (okres Prostějov)- zadáte Ladín a č.p.= nenalezeno a nabídka nesmyslných adres.
Druhý pokus: Ladín č.p., Konice = navigace zobrazí navigaci do Konice č.p., Konice, po kontrole cílového bodu pohledem do mapy je cíl správně. Jak říkám je to matoucí a kdo nezná přidruženost obcí nemá šanci. Dříve to nebyl problém, ale teď to jaksi nejde.

RSS (komentáře k článku)