Menu

Aktualizace Google Fit přináší měření vzdálenosti a počítání kalorií

Včera uvolněná aktualizace aplikace Google Fit verze 1.52 jistě potěší všechny sportovce, kteří si rádi nastavují cíle, jež následně plní. Program nyní umí ukázat, jak blízko je uživatel k dosažení svých met na základě spálených kalorií či překonané vzdálenosti, kterou měří, respektive odhaduje. Stačí zadat své tělesné parametry, jako jsou pohlaví, výška a váha, a aplikace z těchto údajů a počtu kroků vypočítá spálené kalorie a ušlou vzdálenost.

Nová verze také přidala jiný způsob zobrazení historie. V časové ose se budete moci podívat se na své aktivity, seskupené podle dní, týdnů nebo měsíců, takže snadno získáte představu o tom, jak měl pohyb vliv na vaši kondici v průběhu času.

Pro rychlý přístup ke sledování pokroků si s nejnovější verzí můžete přidat widget na domovskou obrazovku. Majitelé nositelné elektroniky se systémem Android Wear mohou využít zobrazení například na hodinkách pro rychlý pohled na aktuální stav.

Google Fit přináší widget a ciferník pro hodinky

Google Fit přináší widget a ciferník pro hodinky

Aktualizace je uvolňována postupně, takže si na ni budete muset počkat až několik dnů. Jestliže čekat nechcete, můžete si stáhnout a nainstalovat APK balíček sami – v takovém případě ale budete muset povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Zdroje: Android Central, Android Official Blog, Droid Life, Android Authority, Android Guys, Android Headlines, Android and Me, Android Police.

 

Komentáře

greenhorn

greenhorn

14.5.2015 10:25

zase den dva stará zprávička :-( proč už nebýváte první v ČR?

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

14.5.2015 10:36

To: Greenhorn
Google uvolnil aktualizaci včera večer :) Nemohu si pomoci, ale publikujeme zprávu relativně brzy. Od včerejšího večera ještě ani den neuplynul. Natož dva.
Samozřejmě pokud mi ukážete zdroj, kde o tom psali dříve než na oficiálním blogu Androidu (http://officialandroid.blogspot.cz/2015/05/google-fit-make-every-step-count.html – Posted: Wednesday, May 13, 2015), rád se poučím :)

Stileth

Stileth 0

14.5.2015 11:38

@Karel: treba vcera na dotekomanii..

p.s. myslim, ze by jste se meli zamyslet na vasim redakcnim systemem.. uz nekolikrat jsem od vas (redakce jako celek) cetl, ze clanky se vam radi do fronty a vydavaji se postupne. Chapu, ze zrejme chcete vydavat clanky v pravidelnych rozestupech nicmene casto to potom jde na ukor toho, ze uz nejste potom prvni kdo o tom u nas informuje.

marlborowims

14.5.2015 14:40

Stejně je to na prd. Nejde ručně zadat počet kroků například ze smart náramku. Ne všechny aplikace k náramkům mohou sdílet data s Google Fit

greenhorn

greenhorn

14.5.2015 16:16

omlouvám se nebyly to dva dny, ale den a psala o tom D.O.T.E.K.O.M.A.N.I.A. bohužel jak dám odkaz, tak se mi to tu nezobrazí :D máte to tu dobře zabezpečené aby se tu neobjevovaly odkazy konkurenčních webů :D

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

14.5.2015 19:06

To: Stileth
V tom s Vámi budu souhlasit. Reálně tento článek vznikl (byl dokončen) cca v 7:00.
Nicméně to schéma je takové, jaké je.
Takže souhlas, ale bohužel toto neovlivním.

Jenda

Jenda

14.5.2015 21:42

Asi tady budu za exota, ale já se budu v komentáři věnovat aplikaci a ne tomu, kde se o ní kdo zmínil dřív. Měření kroků mi přijde lepší než Samsung S Health. Ten počítal i otřesy v trolejbuse jako kroky. Google Fit to zvládal lépe. K měření aktivit používám Polar Beat. Tato aplikace s Google fit spolupracuje, takže se mi kalorie a podobné věci zaznamenávají v Google fit. Dříve se mi zdálo, že to hodně žere baterku, teď se mi to zdá lepší. Takže zatím spokojenost.

RSS (komentáře k článku)