Aktualizace Facebooku přináší očekávanou funkci Slideshow

Aktualizace Facebooku – Slideshow – náhleďák

Pokud patříte mezi zvědavé uživatele Androidu, možná jste byli zvědaví, která aktualizace Facebooku přinese tu skvělou a úžasnou funkci Slideshow. A vaše čekání je nyní konečně u konce. Slideshow debutoval na operačním systému iOS loni v červnu. Řada uživatelů si ale všimla nápadné podobnosti s funkcí v Google Fotkách, která svou úlohu plní v podstatě identicky.

Aktualizace Facebooku: Co je to Slideshow a co vlastně umí?

Pokud používáte Google Fotky, tak tuhle funkci jistě dobře znáte. Slideshow totiž umí proměnit vaše fotky a videa z navštívených míst do krátkých tématických klipů, stejně, jako je dělá Asistent v Google Fotkách. Zjednodušeně řečeno, pokud v okolí jednoho místa uděláte alespoň pět fotek či videí, aplikace vytvoří vlastní krátký klip. Prezentaci nakonec samozřejmě můžete upravit přidáním nebo odebráním záběrů, výběrem motivu apod.

Facebook Slideshow creates mini-movies from photos and videos

Facebook Slideshow creates mini-movies from photos and videos

Je možné, že právě teď u vás ještě není tato nová funkce dostupná. Ve skutečnosti se ale na Facebooku začínají objevovat mraky těchto krátkých klipů, takže je jen otázkou času, než aktualizace doputuje i k vám. Její dostupnost si můžete zkontrolovat skrze náš widget odkazující do Obchodu Play (aktualizace je samozřejmě viditelná jen při otevření z telefonu). V každém případě doporučujeme aplikaci aktualizovat i v případě, že novou funkci nevyužijete. Dosavadní verzi totiž trápí poměrně velký problém s pády.

Slideshow není to jediné s čím aktualizace Facebooku přichází

Pokud jste si někdy snad mysleli, že funkce Trendy je tak nějak k ničemu, nejste zdaleka sami. Místo aby uživatelé získali podrobnosti o tom, co je trendy, funkce jednoduše uvádí „nějaká“ témata a nic jiného. I tohle má aktualizace Facebooku změnit.

Facebook totiž oznámil tři body aktualizace funkce Trendy, které jistě pomohou v boji proti falešným zprávám a udrží tak uživatele informované o dění ve světě. A tady jsou již zmíněné tři body, kterými se aktualizace zabývá:

  • Populární témata budou nyní popsána krátkou anotací pod jménem tématu.
  • Bude zdokonalen systém pro určování toho, co je trendy.
  • Všichni ve stejném regionu uvidí stejná témata.

Všechny tyto tři body aktualizace byly dnes vypuštěny s právě vycházející aktualizací aplikace. V desktopové verzi sociální sítě se Trendy začnou měnit postupně jednotlivým uživatelům, na základě spouštění ze serveru pro jednotlivé regiony. Všechny změny bychom ale měli registrovat již během několika následujících dnů až maximálně týdnů.

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)