Menu

Aktualizace c:geo řeší problém s přihlášením

Aplikace c:geo je ve způsobu, jakým pracuje s centrálním serverem Geocaching.com, poměrně ojedinělá. Zatímco většina programů pro geocaching používá placené Live API, c:geo parsuje webové stránky. Hlavní výhoda tohoto přístupu je v tom, že není nutné platit za API – tedy i aplikace může být zcela zdarma. Má to své nevýhody: veškeré transakce jsou výrazně pomalejší, náročnější na přenesená data a především: pokud Geocaching.com změní strukturu stránek (což dělá poměrně často), může dojít k částečné či úplné nefunkčnosti aplikace. Navíc je dle některých výkladů tento způsob použití v rozporu s pravidly společnosti Groundspeak, která Geocaching.com provozuje.

Tým vývojářů, stojící za aplikací c:geo, naštěstí poměrně pružně reaguje a v případě změn, jež mají vliv na fungování programu, co nejrychleji vydávají mimořádné aktualizace. To je i případ zatím posledního updatu na verzi s číslem 2013.02.21, který reaguje na změny na centrálním serveru, konkrétně na problémy s přihlášením, jež končilo chybou.

Kromě toho opravuje chybu, kdy docházelo k pádu aplikace, pokud se v popisu keše vyskytoval odkaz.

Jestliže máte c:geo nainstalované, měla by se vám aktualizace nabídnou automaticky. Pokud o geocachingu teprve uvažujete, můžete si tento program stáhnout přes následující odkaz. Současně s tím si dovolujeme vám doporučit náš seriál “Geocaching na Androidu”:

  1. registrace, aplikace c:geo a nastavení
  2. hledání keší z mobilu a příprava výletu na počítači
  3. kešky, navigace a zápis
  4. posílání keší do mobilu, prémiové členství a dalších 8 aplikací

c:geo
c:geo team
Verze2013.02.21 (21. 2. 2013)
Velikost2,7 MB
1.6+


Zdarma

 

Komentáře

RenierX

RenierX

23.2.2013 9:14

“Zatímco většina programů pro geocaching používá placené Live API, c:geo parsuje webové stránky. Hlavní výhoda tohoto přístupu je v tom, že není nutné platit za API – tedy i aplikace může být zcela zdarma.”

Pokud vím, za Live API se neplatí a aplikace, které ho používají mohou být/jsou zdarma (např. a:Drake). Ovšem k plnému využití jeho výhod je potřeba být Premium Member, za což už se platí.

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

25.2.2013 12:32

To: RenierX
Aha, tak to mě kdysi kdosi uvedl v omyl a já, nevím proč, žil v mylné představě. Děkuji za upozornění – hned to opravím.

RSS (komentáře k článku)