Menu

Aktualizace aplikace Gmail přináší odpovědi z notifikační lišty

Google včera večer aktualizoval svou aplikaci Gmail, přičemž nejzásadnější novinkou je možnost odpovědět na doručenou zprávu nebo ji archivovat/smazat přímo z notifikační lišty, aniž by bylo nutné otevírat aplikaci. Novinku si ovšem užijí pouze majitelé telefonů a tabletů s Androidem 4.1.x a 4.2.x Jelly Bean. Vzhledem k tomu, že akce z notifikační lišty od svého uvedení nezaznamenaly širší ohlas, je dobře, že se Google snaží tuto metodu práce podpořit i vlastní aktivitou.

Nová verze Gmailu umí odpovídat na e-maily z notifikační lišty

Nová verze Gmailu umí odpovídat na e-maily z notifikační lišty

Ne vše se ale obešlo bez problémů – podle serveru Android Central mnoho uživatelů údajně hlásí problémy s ovládáním notifikační LED, které vedou až k nekontrolovatelnému pádu.

Na starších verzích systému Android, konkrétně 4.0 Ice Cream Sandwich, umožňuje aktualizace rychlejší vyhledávání a lepší našeptávání, které by mělo fungovat dokonce i v offline režimu. Opravovaly se také chyby a vylepšoval výkon.

Novinky v aktuální verzi GMailu

Novinky v aktuální verzi GMailu

Majitelé zařízení s Androidem 2.2 Froyo a novějším se mohou těšit jen na zvýšení výkonu, zatímco vývojáři možná využijí nové rozhraní Labels API.

Gmail
Google Inc.
VerzeLiší se dle zařízení (18. 3. 2013)
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Android Central, Obchod Play, Android Police, Official Gmail Blog a The Verge.

 

Komentáře

Adamantium

Adamantium

19.3.2013 17:17

..”nejzásadnější novinkou je možnost odpovědět na doručenou zprávu nebo ji archivovat/smazat přímo z notifikační lišty”.
V notifikaci mám volbu pouze archivace, dá se nějak docílit, aby tam bylo smazání?

Pajda

19.3.2013 17:34

Adamantium » Řídí se to stejným pravidlem jako v seznamu konverzací. Pro mazání jděte do Nastavení -> Obecná nastavení -> Přejetí seznamu konverzací a tady vyberte “Vždy smazat”.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

19.3.2013 17:34

To: Adamantium
Mělo by to jít takto: Nastavení-Obecná nastavení-Přejetá seznamu konverzací-Vždy smazat.

jmacourek

jmacourek

19.3.2013 17:48

Tak u mne to funguje. Diky. Prvni, co mne napadlo je, jak nahradit archivaci smazanim. Genialni. Ani nemusim odemknout telefon pro to, abych smazal email. To je cinnost, kterou delam asi tak 40x za den :) Jeste aby podobnou funkcionalitu doresil moxier, ktery pouzivam pro firemni postu a budu uplne happy. Jinak tech akci jsem si vsiml u sve xperie. Nabizi je standardne u zmeskaneho volani (napsat zpravu, ci volat zpet) a prisuzoval jsem to customizaci Sony :-) Kazdopadne je to prijemne …

Adamantium

Adamantium

19.3.2013 17:54

Pajda, Karel Kilián:
Díky, nastavení změněno a teď je to dokonalé :)

Mario

Mario

19.3.2013 17:54

Já musím říct, že od aktualizace mne mail trochu zlobí. Když sepisuji odpověď, celý telefon se krátkodobě zasekává a text se objevuje po skocích. A taky mne trochu hapruje upozornění na mail a synchronizace. Přijde mi mail, na který odpovím na počítači, mail třeba rovnou smažu a za pět minut se z telefonu ozve upozornění na email, který už dávno není. Nexus S 4.1.2.

Bob

Bob

19.3.2013 18:24

Mario: nepomůže restart? Mám stejnou konfiguraci a tohle mi gmail po aktualizaci nedělá. On se mi začal divně chovat celý systém – se mi telefon v průběhu delšího hovoru (cca 10 minut) restartuje. Za poslední dvě hodiny to bylo 4x. Oproti včerejšku se změnila jen verze gmailu, tak nevím, čím jiným by to mohlo být :-/

Bártík

Bártík

20.3.2013 7:45

Na mém SGS3 se mi v notifikační liště neobjevují možnosti, co s emailem udělat. Jen oznámení o emailu. Je to potřeba nějak nastavovat?
Díky

Bártík

Bártík

20.3.2013 8:15
Adamantium

Adamantium

20.3.2013 10:42

Bártík:
Také se mi to nezobrazovalo, když mi běželo např. Waze a v notifikační liště jsem u něj měl možnost Waze ukončit. V takovém případě jsem u mailů žádné možnosti neměl. Ale metoda odzoomování, jak je popsaná na výše uvedeném linku funguje..

Mario

Mario

20.3.2013 11:46

Bob: to jsem samozřejmě zkoušel jako první, nepomohlo, ale po dvou dnech se to už ustálilo a jde to celkem dobře. Jen se někdy dlouho točí kolečko synchronizace, ačkoli připojení je v pořádku. Ale už to konečně funguje dostatečně dobře.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

20.3.2013 11:51

To: Bártík
Děkuji a chválím, že když jste našel řešení, nenechal jste si ho pro sebe, ale vrátil jste se sem a podělil se s ostatními :)

Libor

Libor

20.3.2013 16:47

Google stárne a hlavně blbne. Čím dál tím horší. Kde ty loňské sněhy jsou . Libor

RSS (komentáře k článku)