Aktualizace aplikace Gmail přináší odpovědi z notifikační lišty

gmail_ico

Google včera večer aktualizoval svou aplikaci Gmail, přičemž nejzásadnější novinkou je možnost odpovědět na doručenou zprávu nebo ji archivovat/smazat přímo z notifikační lišty, aniž by bylo nutné otevírat aplikaci. Novinku si ovšem užijí pouze majitelé telefonů a tabletů s Androidem 4.1.x a 4.2.x Jelly Bean. Vzhledem k tomu, že akce z notifikační lišty od svého uvedení nezaznamenaly širší ohlas, je dobře, že se Google snaží tuto metodu práce podpořit i vlastní aktivitou.

Nová verze Gmailu umí odpovídat na e-maily z notifikační lišty Nová verze Gmailu umí odpovídat na e-maily z notifikační lišty

Ne vše se ale obešlo bez problémů – podle serveru Android Central mnoho uživatelů údajně hlásí problémy s ovládáním notifikační LED, které vedou až k nekontrolovatelnému pádu.

Na starších verzích systému Android, konkrétně 4.0 Ice Cream Sandwich, umožňuje aktualizace rychlejší vyhledávání a lepší našeptávání, které by mělo fungovat dokonce i v offline režimu. Opravovaly se také chyby a vylepšoval výkon.

Novinky v aktuální verzi GMailu Novinky v aktuální verzi GMailu

Majitelé zařízení s Androidem 2.2 Froyo a novějším se mohou těšit jen na zvýšení výkonu, zatímco vývojáři možná využijí nové rozhraní Labels API.

Gmail
Google Inc.
VerzeLiší se dle zařízení (18. 3. 2013)
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Android Central, Obchod Play, Android Police, Official Gmail Blog a The Verge.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)