TOPlist

Android Auto dostalo tmavý režim a další funkce. Ke stažení už dnes

Android Auto - tmavý režim a další funkce

Ačkoliv u nás zatím není Android Auto oficiálně podporováno, lze ho včetně češtiny stáhnout z APK Mirror. Google jej už podporuje u našich slovenských sousedů, a tak se snad brzy dočkáme i my. Prozatím pracuje na vylepšování aplikace, v níž teď udělal několik zásadních změn. Uživatelsky tak bude Android Auto zase o něco přívětivější a navíc dostalo tmavý režim. Soubor je od včerejšího dne dostupný na APK Mirror, odkud jej můžete stahovat. Čeština zůstane zachována.

Co se v Android Auto změnilo (k lepšímu)?

Uživatelé si přáli, aby Android Auto zobrazovalo preferovanou navigační terasu – tedy třeba do práce a z práce. To aplikace nově umí hned po nastartování auta a nemusíte tak začínat z domovské obrazovky. Další cesty vám pak Android Auto navrhne podle navigační polohy; ale pokud chcete jet jinudy, lze požádat hlasovým povelem. Zrychlí se tak ovládání aplikací díky nové navigační liště. Pokud máte např. spuštěnou navigaci (mapu) a přepnete ji následně na Spotify (nebo jinou hudební aplikaci), zůstane navigace ve spodní liště pro rychlý návrat zpět.

Vylepšen byl rovněž spouštěč aplikací (launcher), v němž se teď postupně zobrazují nejpoužívanější aplikace. Pohodlnější má být nově i ovládání vybraných aplikací pomocí hlasových povelů. Asistent vám tak přečte například události v kalendáři, vytočí za vás kontakt, nebo odešle nadiktovanou zprávu. Ano, u nás stále trochu omezené zejména kvůli jazykové bariéře. V liště pak zůstávají jednotlivé notifikace (zmeškané hovory, přijaté zprávy apod.), na něž můžete s pomocí asistenta reagovat v momentě, kdy se vám to hodí.

A nakonec Google vylepšil i barevné prostředí, do něhož přidal kromě tmavého režimu také další barvy a různé fonty. Zobrazení si tak můžete opravdu upravit podle toho, co vám nejvíce vyhovuje. Google nicméně implementoval tmavý režim už do 13 dalších aplikací, u Android Auta to je ale překvapením. Máte-li navíc v autě širší HUD obrazovku, využije aplikace prostor k zobrazení více informací. Ukáže třeba příští trasu, informace o probíhajícím hovoru, nebo ovládání přehrávání hudby. Nejnovější verzi Android Auto stáhnete na APK Mirror, nahrána byla včera.

Líbí se vám nové funkce v Android Auto?

Zdroj: Androidauthority

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)