ADW Launcher 2.0: znovuzrozená minulost s hromadou nových funkcí

adw_launcher_20_ico

Po tříleté pauze se ve zbrusu nové verzi na scénu vrací jeden z nejpopulárnějších launcherů – ADW Launcher 2.0. Bude mít co nabídnout? To se dozvíte v tomto článku!

Před pěti lety patřil ADW Launcher k nejpopulárnějším alternativním launcherům pro Android. Nabízel prakticky vše, co uživatelé od tohoto typu aplikace žádají: byl rychlý, spolehlivý a široce přizpůsobitelný. Bohužel následně byl vývoj aplikace zastaven a poslední verze tak dlouhou dobu nesla číslo 1.3.3.9 – vydána byla v červenci roku 2013.

V únoru 2014 přesáhnul počet instalací tohoto launcheru hranici deseti milionů, nicméně ano to nepřimělo autory k další práci. Teprve nyní, v polovině roku 2016, se příznivci ADW Launcheru konečně dočkali: vychází zbrusu nová verze 2.0, která je zároveň velmi významnou aktualizací.

S čím přichází ADW Launcher 2.0?

Zvýšení čísla verze o jednu znamená v tomto případě zásadní změny, které se projeví ve vizuální i praktické stránce této aplikace. Nemůže chybět vzhled, nesoucí se v moderním stylu Material, a značné možnosti přizpůsobení. Kompletní seznam provedených změn najdete na oficiálním blogu, my z něj vybíráme některé zajímavé novinky a “vychytávky.”

Řadu z výše jmenovaných novinek můžete vidět na následujícím oficiálním videu.

ADWLauncher 2

ADWLauncher 2

Jak získat ADW Launcher 2.0?

Chcete-li vyzkoušet nejnovější verzi ADW Launcheru, budete se muset zapojit do beta testování programu. To je poměrně jednoduché – stačí navštívit příslušnou stránku a klepnout na tlačítko Chci se stát testerem. Pak si stáhněte aplikaci z Obchodu Play – nám se nainstalovala stabilní verze 1.3.3.9, nicméně po první aktualizaci jsme již mohli testovat verzi 2.0.1.4.

ADW Launcher je k dispozici zdarma, prostřednictvím nákupu v aplikaci za asi 95 Kč pak můžete pořídit prémiovou verzi, která nabízí ještě více možností přizpůsobení a neomezené vlastní widgety.

ADW Launcher 2
ADW Launcher 2

Zdroje: androidauthority.com, adwthings.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)