Adobe vydalo nové kreativní aplikace pro Android

Adobe aplikace

A plnohodnotný Photoshop pro mobilní zařízení, to zatím není. I tak ale nové Adobe aplikace vypadají zajímavě a nejeden uživatel by je mohl využít. Novinky se jmenují Photoshop Sketch a Comp CC, navíc Illustrator Draw obdržel aktualizaci.

Adobe novinky pro Android

V Comp CC si můžete navrhnout stránku například k tisku. K dispozici je mnoho šablon, a to i například na obrazovky telefonů, tabletů, ale i papírů. Můžete si v ní jednoduše rozvrhnout vaši grafickou práci, abyste viděli. Dají se vkládat objekty, texty, obrázky, ale můžete v ní i kreslit. Finální výtvor pak můžete jednoduše poslat do Photoshop CC, InDesign CC nebo Illustrator CC, případně sdílet na všemožné služby a sítě.

Adobe Comp
Adobe Comp

Photoshop Sketch je, jak už název napovídá, zaměřený více na malování a speciálně na tvorbu skic. Se samotným Photoshopem toho nemá moc společného, obrázky v něm upravovat jdou jen velmi okrajově. Nicméně v kreslení aplikace vyniká, můžete si vybrat z velkého množství štětců, tužek a různých věcí, jimiž se dá změnit výsledná kresba. Jedna z největších výhod je podpora vrstev, kdy se může přidat obrázek, který si pak můžete obkreslit.

Adobe Photoshop Sketch
Adobe Photoshop Sketch

Byla také aktualizována aplikace Adobe Illustrator Draw, ve které bylo vylepšeno nastavení štětců. U těch si nyní můžete nastavit to, jak moc se na něj bude tlačit, dále třeba také tvar nebo rotaci špičky štětce. Pak byla také vylepšena rychlost aplikace a opraveno několik chyb.

Adobe Illustrator Draw
Adobe Illustrator Draw

Všechny aplikace můžete stahovat zdarma z Google Play. K používání bude ale potřeba alespoň základní Creative Cloud účet, který si může každý bezplatně založit.

Myslíte, že v budoucnu se bude kreslit jen na mobilním zařízení?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)